V objektu Provozní budovy (za Divadlem Antonína Dvořáka) jsou soustředěny provozy, které umožňují umělecko-technický chod divadla: dekorační dílny, sklady dekorací, nábytku, kostýmů a rekvizit a nově také celý provoz kostýmní výroby.

Umělecko-dekorační dílny NDM vyrábí veškeré dekorace, rekvizity, zbraně a doplňky potřebné k provozu divadla. Ve výjimečných případech mohou poskytovat volné kapacity svých odborných profesí na specifické požadavky pro propagační činnost nebo jiná divadla.

V objektu jsou soustředěny provozy, které umožňují umělecko-technický chod divadla: dekorační dílny, sklady dekorací, nábytku, kostýmů a rekvizit.

- suterén budovy je využíván pro sklady materiálů (řezivo, textil, kov, barvy), nábytku a rekvizit
- přízemní prostory jsou určeny pro ukládání dekorací, které jsou na repertoáru divadla
- v prvním poschodí se nachází sklad stovek kostýmů, klobouků, bot a dalších kostýmních doplňků
- druhé poschodí je využito výhradně pro výrobu dekorací, rekvizit, zbraní, šperků a kostýmních doplňků

Dílny truhlářská, zámečnická, čalounická, malířsko-kašérská a zbrojířsko-šperkařská jsou vybaveny tou nejlepší dostupnou technologií, vycházející ze současných požadavků. Při výrobě jsou používány jak ověřené, tak zcela nové postupy i materiály, které jsou nedílnou součástí dnešních výrobních požadavků a procesů. Výroba je na velmi vysoké technické a umělecké úrovni, která se může bez nadsázky rovnat evropským kritériím. Zaměstnanci jsou převážně odborníky ve svých profesích, kteří řadu let drží tradičně vysokou uměleckou a technickou úroveň výrobků.

Kontakt na vedoucí dílen
Barbora Macháčová
596 276 601
bara.machacova@ndm.cz