Vernisáž výstavy Petr Hrubeš: Bezruči v Myronu 

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 27. dubna 2016 v 17 hodin ve foyer Divadla Jiřího Myrona 2016. Výstavu uvede odb. as. Mgr. Jiří Siostrzonek Ph.D. (Institut tvůrčí fotografie) a Tři tygři…vypuštění z arény, bude přístupná do 26. 6. 2016 vždy hodinu před představením.

Výstavní projekt je realizován za podpory statutárního města Ostravy ve spolupráci s Institutem tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě

 

Autor výstavy Bezruči v Myronu
 
Petr Hrubeš je celoživotně fyzicky i pocitově spjat s Ostravskem. „Inspiruje mne Ostrava, kontrasty, industriál, špína a prach.“ Narodil se (1975) v Havířově, kde také vystudoval Gymnázium. V roce 1998 absolvoval Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Po studiu a civilní službě v sociálním zařízení Betezda v Komorní Lhotce, kde zažil velmi inspirativní fotografické období, se stal fotografem a posléze kameramanem na volné noze. Je autorem řady portrétních a reklamních kampaní i jednotlivých fotografií a mnoha realizovaných televizních projektů v České televizi. Dlouhodobě spolupracuje s divadlem Petra Bezruče v Ostravě, kde vytvořil řadu skvělých portrétů herců tohoto výjimečného souboru. Dále pracoval na zakázkových fotografických kolekcích pro časopisy Blok, Dolce Vita, Style. Fotografuje reklamní projekty pro kapely Kryštof, Downbelow a je autorem videoklipů Tomáše Kočka, HC3 a dalších hudebních skupin a interpretů. Od r. 2013 vytváří vizuální materiály pro divadelní festival Ostrava v Praze. Naprosto jedinečná, s charakteristicky výsostnou kvalitou provedení a nápadů, je kreativní spolupráce se ženou Ditou Pepe na souborech Autoportréty, Slečny, Intimita. Poslední jmenovaný soubor získal v knižní podobě – artefaktu prestižní ocenění v soutěži Magnesia Litera za rok 2016 v kategorii počin roku.
Sousloví soukromý život Petr Hrubeš téměř nezná. Žije se svou ženou Ditou Pepe v Malenovicích, mají dvě dcery Idu a Elu a k tomu permanentně natáčí. Proto je pro něj největším svátkem jen tak si pro radost fotografovat.
 
Samostatné výstavy:
2000 – Rodinné portréty, galerie Sokolská , Ostrava
2005 – Bodysofa (s Ditou Pepe), galerie Artistů, Brno
2005 – Módní fotografie (s Ditou Pepe), galerie Opera, Ostrava
2009 – Bodysofa (s Ditou Pepe), Palais Rameau, festival: LES TRANSPHOTOGRAPHIQUES, Lille (Francie)
2011 – Výstavka (s Ditou Pepe), galerie Fiducia, Ostrava
2014 – Obscura, divadlo Aréna, Ostrava
 
Ocenění:
2003 – 1 cena „Czech Press Photo 2003“ s Ditou Pepe, za soubor v kategorie umění
“ Bodysofa “ pro návrháře Pavla Ivančice
 
Jiří Siostrzonek
 
 
Vernisáž výstavy:
 
 
 Autorem fotografií je Vojtěch Žižka