5 důvodů pro Řím: zažijte „la dolce vita“ v centru dění
 
Do Říma se jezdí s láskou. Proč? Tady je prvních pět důvodů, proč je Věčné město tak oblíbené, inspirativní a rozhodně stojí za návštěvu.
 
 
1. Snoubí se tu život moderní i antický
 
V Římě jsou k vidění památky antické, středověké, renesanční a barokní i novodobé. Všechny dohromady tvoří atmosféru současného Říma. Žije se tu moderně v místech, kterými procházely dějiny a kde žili umělci a mecenáši.
 
 
2. Srdce křesťanského světa bije ve Vatikánu
 
Kde jinde při cestě do jednoho města navštívíte zároveň dva státy? Na území Říma se nachází Vatikán, centrum římskokatolické církve. Sepětí světské a církevní moci a přítomnost papeže je ve městě opravdu hodně cítit. To, co ukrývají vatikánská muzea, byste navíc v takové koncentraci stěží hledali jinde.
 
3. Příjemná atmosféra a „la dolce vita“
 
Můžete se těšit na pohodičku, odpočinek v některém z mnoha zelených parků Říma, posedávání v kavárnách, romantické dýchánky na Španělských schodech a užívání si „la dolce vita“ po vzoru známých filmových osobností… Přidá-li se k tomu téměř stabilně příjemné počasí a fakt, že se na každém kroku můžete osvěžit lahodnou vodou zdarma, kdo by nad výletem do Říma ještě váhal?
 
 
 
4. Všechny klady velkoměsta
 
Řím je velkoměstem se vším všudy – je centrem uměleckého i politického dění a také místem, kde na vlastní kůži zažijete fascinující provoz, který je ovšem nutno brát s nadhledem. Tady budete v centru dění.
 
 
5. Na skok z města…
 
Řím vás nikdy neomrzí, ale kdybyste přeci jenom potřebovali malou změnu, z Říma je to jen chvilička cesty k moři nebo do antické Ostie, císařského letoviska Tivoli, do vinic obklopujících okolní kopce, k úchvatným jezerům v okolí, do papežova letního sídla Castel Gandolfo i na spoustu dalších podmanivých míst.
 
Svou inspiraci v Římě čerpali a stále čerpají umělci. Inspirujte se i vy – vyrazte na letecký zájezd do Říma z Ostravy a zažijte bezpočet drobností, které dohromady tvoří jedinečný zážitek atmosféry města, kterému se právem přezdívá věčné.
 
Autor: Barbora Šupíková, průvodkyně Radynacestu.cz
Foto: Pavel Špurek foto

Audio-video ukázky