O Florencii se vždy mluvívalo jako o nejkrásnějším městě v celé Itálii i jako o cenné pokladnici umění a historie. Turisté ale do metropole Toskánska, vyšperkované obrazy a sochami Botticelliho či Michelangela, nesměřují jen kvůli Davidovi, gotickému dómu Santa Maria del Fiore či galerii Uffizi. Skoro stejně vábivé jsou pro ně také zážitky spojené se světem módy, designu a (ne)tradiční gastronomie.

Za módou do slavného concept storu LUISAVIAROMA
Únik nemusí být nutně považován za něco špatného, ale naopak může být příležitostí, jak do života vnést závan svěží inspirace. Během poznávacího zájezdu do Florencie směle unikněte do světa luxusních značek v concept storu, jehož tradice sahá až do roku 1930. Pod jednou střechou tu objevíte stylové oblečení a obuv, kosmetiku, niche parfémy i bytové doplňky.   
Kde? Via Roma, 19/21r, Florencie, Itálie

 
Za designem kostýmů do MUSEO FRANCO ZEFFIRELLI
Skoro povinnou zastávkou milovníků divadla je muzeum na Piazza di S. Firenze. Expozice mapuje kariéru uznávaného Florenťana – Franca Zeffirelliho, jenž světově proslul svými filmovými a televizními adaptacemi klasických divadelních her a oper. K vidění jsou tu také kostýmy ze slavných oper (z Toscy, Aidy, Turandotu aj.), které Zeffirelli sám navrhoval.
Kde? Piazza di S. Firenze, 5, Florencie, Itálie
 
 
Za inovativní gastronomií do restaurace NU OVO
Není pochyb o tom, že podnik, jenž se specializuje na pokrmy z vajec, svým hostům nabídne zcela ojedinělý zážitek. Všechna vejce jsou organická a pocházejí od slepic z rodinných farem v blízkosti Florencie. Oblíbeným pokrmem místních hostů je tzv. „chic vejce“ s kaviárem, sépiovým inkoustem a vodkou.   
Kde? Via del Proconsolo, 3, Florencie, Itálie   
 
 
Autor: Adéla Vavřačová, expertka Radynacestu.cz
Foto Shutterstock.com