Strávit letní měsíce v metropoli slunného Toskánska, to by bylo! O prázdninách je na objevování evropských měst spousta času. Rozhodně byste jím ale neměli mrhat při vysedávání nad barevnými turistickými průvodci po střední Itálii. Víme, jak si horké léto s teplými nocemi ve Florencii náležitě užít a vychutnat. Mix našich tipů je totiž tou pravou sázkou na jistotu. 

1. Lenošte na břehu řeky Arno a dělejte, na co budete mít právě chuť
Řeka Arno, sbírající své vody v horách a protékající vznešenou Florencií, je spolu s Tiberou nejdůležitější řekou ve střední Itálii. I během krátké procházky kolem Arna propadnete kouzlu řeky i jejích nábřeží, která milují stejně místní jako turisté. Za dlouhých letních večerů ale více než půvabné mosty oceníte fakt, že jsou po nábřežích rozesety četné restaurace a bary. Právě ty dodávají Florencii cosi romantického a snílkovského, vždy jsou plné dobře naladěných lidí. Čerstvý vzduch, vítr ve vlasech a skleničku šumivého prosecca v ruce. Víc o dovolené zkrátka potřebovat nebudete.

 
2. Léto rozkvetlo do zelené nádhery. Užijte si ho v zahradách a parcích
Zatímco Florenťané míří v červenci a srpnu nejraději na pláž a do hor, vy tentokrát klidně zůstaňte ve městě. Útočištěm před sluncem vám budou parky a veřejná městská zeleň. V každém případě využijte příležitost a navštivte zahrady Boboli za palácem Pitti. Procházka mezi altánky, elegantními sochami, fontánami a umělými jeskyněmi vám udělá dobře.
 
 
3. Osvěžte se ve venkovním bazénu
Synonymem pro nejkrásnější koupání za bezchybných slunečných dnů je bazén Le Pavoniere v Le Cascine, příjemném parku táhnoucím se 3 km podél nábřeží na západ od Florencie. Na chvíli až zapomenete, že se čachtáte uprostřed města, a namísto toho si budete připadat, jako byste se právě uvelebili u šik hotelového bazénu. Večer, když se milovníci vodních radovánek rozprchnou do svých domovů, ustoupí plavání uvolněné noční zábavě.
 
 
Autor: Adéla Vavřačová, expertka Radynacestu.cz
Foto Shutterstock.com