CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ

Dne 1. října zahájíme XIX. sezónu Cyklu komorních koncertů, kterou zaštítili svým jménem náměstek hejtmana pan Lukáš Curylo a náměstek primátora pan Zbyněk Pražák.
 
Koncerty uvádíme ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto.
 
Prodej vstupenek je již zahájen přímo v předprodeji NDM a je možný i on-line zde. 
 
 

18. března 2020 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera

MATEUSZ DONIEC (viola, Polsko) – PŘESUNUTO (NÁHRADNÍ TERMÍN V ŘEŠENÍ)

Program:
Brahms, R. Clarke, J. S. Bach
 
V rámci dalšího z koncertů Cyklu komorních koncertů se poprvé v Ostravě představí polský violista Mateusz Doniec.
Umělec pochází z Krakova. V sedmi letech začal hrát na housle, ve čtrnácti letech pak na violu ve třídě Rafała Daszkiewicze. Nyní je studentem Hudební univerzity Fryderyka Chopina ve Varšavě ve třídě profesorky Katarzyny Budnik. Koncertoval v prestižních koncertních sálech v Polsku, Japonsku, Francii, Rakousku, Německu, Číně. Zúčastnil se řady soutěží, jedním z posledních úspěchů je účast na Mezinárodní interpretační soutěži a hudebním festivalu Beethovenův Hradec v oboru viola, kde se stal laureátem.
Partnerem na koncertě mu bude klavírista Piotr Kopczyński. V jejich podání zazní Sonáta f moll č. 1, op. 120 J. Brahmse, Sonáta pro violu a klavír R. Clarka a Suita J. S Bacha.
KOUPIT VSTUPENKY

27. dubna 2020 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera

OLGA ŠROUBKOVÁ (housle), PETR NOUZOVSKÝ (violoncello), MIROSLAV SEKERA (klavír)

Program:
J. S. Bach, L. van Beethoven, A. Dvořák, B. Martinů
 
V dubnu v rámci Cyklu komorních koncertů poprvé v premiéře spolu v Ostravě zahrají tři fenomenální hudebníci: houslistka Olga Šroubková, violoncelista Petr Nouzovský a klavírista Miroslav Sekera. Na koncertě zazní skladby skladatelů pro trio, duo i sólo (Bach, Beethoven, Dvořák, Martinů).
Olga Šroubková je první ženou v historii na pozici koncertní mistryně České filharmonie. Je laureátkou řady českých i mezinárodních soutěží, jako sólistka vystupuje s předními českými a slovenskými orchestry, účinkovala na mnoha významných festivalech. Její recitály jsou hudební lahůdkou pro laiky i kritiky.
Petra Nouzovského, který se řadí mezi nejlepší evropské violoncellisty své generace, můžeme slyšet na mnoha prestižních pódiích celého světa. Jeho hra je hodnocena superlativně pro svou svrchovanou technickou noblesu kloubící se s originální hudebně tektonickou výstavbou jím interpretovaných skladeb. Zahrál 1 800 koncertů ve 40 zemích světa.
Miroslava Sekeru mnozí znají jako malého W. A. Mozarta ve filmu Amadeus režiséra Miloše Formana z roku 1984. Ve filmu vystoupil v jediné scéně, kdy před papežem ve Vatikánu hrál na housle a na cembalo. Byl vybrán díky svým hudebním schopnostem. Od tří let se současně věnoval hře na housle i na klavír. Na konzervatoři se pak začal věnovat převážně klavíru. Účastnil se řady interpretačních soutěží, kde získal přední ocenění.
KOUPIT VSTUPENKY