CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ

Dne 1. října zahájíme XIX. sezónu Cyklu komorních koncertů, kterou zaštítili svým jménem náměstek hejtmana pan Lukáš Curylo a náměstek primátora pan Zbyněk Pražák.
 
Koncerty uvádíme ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto.
 
Prodej vstupenek je již zahájen přímo v předprodeji NDM a je možný i on-line zde. 
 

PROGRAM 4. LISTOPADU:

JAMES CAMPBELL (klarinet)
/ USA a GRAFFOVO KVARTETO

Program:
Josef Suk: Meditace na chorál Svatý Václave
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet d moll
Johannes Brahms:
Klarinetový kvintet h moll
 
James Campbell vystoupil jako sólista a komorní hudebník ve více než 35 zemích s více než 60 orchestry, z jeho více než 40 nahrávek BBC a The Times of London vyhodnotili jeho nahrávku Brahmsova klarinetového kvintetu jako nejlepší a jeho CD Stolen Gerns (Marquis Records) vyhrálo cenu Juno. Byl uveden do hudební síně slávy klasické hudby jako kanadský umělec roku a oceněný královnou zlatou a diamantovou jubilejní medailí a řádem Kanady. James Campbell je od roku 1985 uměleckým ředitelem festivalu Sound a od roku 1988 je profesorem hudby na slavné hudební škole Jacobs School of Indiana University.

Graffovo kvarteto vystoupilo na stovkách koncertních pódií tří světadílů a na mnoha významných hudebních festivalech, nahrávky souboru pořídily rozhlasové stanice nejen v Evropě, ale i v zámoří (Český, Slovenský, Chorvatský rozhlas, BBC, American Public Media atd.). Graffovo kvarteto realizovalo rovněž nahrávky na CD, které opakovaně získaly titul „Nahrávka měsíce“ na prestižním britském hudebním portálu MusicWeb International.
KOUPIT VSTUPENKY

 

PROGRAM 9. PROSINCE:

BACH TROCHU JINAK

Účinkují:
Veronika Holbová (soprán), Taťjana Medvecká (slovo), Eliška Novotná (klavír), Halina Františáková (housle)

Johann Sebastian Bach trochu jinak je unikátně koncipovaný pořad slova a hudby. Cílem pořadu není podat v rámci koncertu ucelený a vědecký pohled na Bacha, ale nabídnout posluchačům myšlenky, které je přivedou k chápání Bacha jako člověka, jenž chodil po této zemi a zároveň vzhlížel k Bohu. Koncert je určen pro široké publikum, které je naladěno na vnímání krásné hudby a inspirativního slova, nepotřebuje vědecká zdůvodnění, inovativní modely ani racionální berličky v prožívání a vnímání pocitů, které se odrážejí v Bachově hudbě. Stačí se otevřít lidskému i duchovnímu v Bachově hudbě.
KOUPIT VSTUPENKY