CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ

Dne 1. října zahájíme XIX. sezónu Cyklu komorních koncertů, kterou zaštítili svým jménem náměstek hejtmana pan Lukáš Curylo a náměstek primátora pan Zbyněk Pražák.
 
Koncerty uvádíme ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto.
 
Prodej vstupenek je již zahájen přímo v předprodeji NDM a je možný i on-line zde. 
 

PROGRAM 28. LEDNA:

HALÍŘ TRIO
Eduardo García Salas (housle), Jana Podolská (violoncello), Václav Mácha (klavír)

Program:
P. I. Čajkovskij, E. Granados
 
Hudební uskupení HALÍŘ TRIO vzniklo v roce 2016 s cílem představit osobnost českého houslového virtuosa Karla Halíře (1859, Vrchlabí – 1909, Berlín). Uskupení tvoří slovenská violoncellistka Jana Podolská, český klavírista Václav Mácha a Eduardo García Salas, španělský houslista usazený v Praze. Členové HALÍŘ TRIA jsou vítězi mezinárodních soutěží, mezi něž patří studentská soutěž slovenských konzervatoří, soutěž Karla Bergemanna v Hannoveru, European Music Prize Contest v Hannoveru, Dublinu ad. Uskupení vystupovalo na festivalech v mnoha městech České republiky, Německa, Itálie, Španělska ad. Česko-slovensko-španělské uskupení mělo vždy velmi dobré kritickéohlasy!
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete brzy zde.
KOUPIT VSTUPENKY

 

PROGRAM 24. ÚNORA:

FARANA DUO
Adam a Martina Faranovi (klavír)

Program:
F. Schubert, S. Rachmaninov

FARANA DUO vzniklo v roce 2010 a jeho členy jsou manželé Martina a Adam Faranovi. Oba klavíristé pedagogicky působí na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na Ostravské univerzitě, jsou vyhledávanými korepetitory a pravidelně koncertují u nás i v zahraničí. Věnují se tvorbě Franze Schuberta a převážně romantickým autorům, jako jsou např. Antonín Dvořák či Sergej Rachmaninov. K jejich největším úspěchům patří zisk čestného uznání na dvaadvacátém ročníku Mezinárodní klavírní soutěže v Římě 2012 v kategorii čtyřruční hry a 1. cena na Mezinárodním festivalu J. Haydna ve Vídni téhož roku. Na koncertě zazní jejich oblíbenci Schubert a Rachmaninov.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete brzy zde.
KOUPIT VSTUPENKY