JIŘÍ SIEBER: NEHYNOUCÍ KRÁSA
6. září – 8. listopadu 2019
 
Vernisáž výstavy se uskutečnila 9. září 2019 v 18 hodin v Divadle Antonína Dvořáka. Výstavní projekt je realizován ve spolupráci s kurátorem Martinem Mikoláškem.
 
Jiří Sieber (*1989 v Ostravě) absolvoval v roce 2015 studium malby v ateliéru profesora Martina Mainera na pražské Akademii výtvarných umění šestidílným cyklem olejem malovaných krajin inspirovaných ostravskou aglomerací.
 
Ve svých současných obrazech, o nichž by pouze povrchní pozorovatel mohl prohlásit, že se jedná především a pouze o záznamy a přepisy viděných krajinných motivů, v mohutných i drobnopisných barevných orchestracích rozehrává téma vyvážené námětové i barevně. Primární motiv (krajina, zvíře, ateliér) se v nich stává záminkou pro uplatnění dynamicky se rozvíjejícího rukopisu tematizujícího barvu a barevnost především jako skrytou zásobárnu energie, která má ze svých hutných a vrstvených nánosů a někdy až divoce se křížících linií vyzařovat na diváka svou vitální sílu a prostřednictvím barevného tornáda jej znovu přesvědčit o tom, že i nejstarší umělecké médium stále ještě může být zdrojem nehynoucí vitální krásy.
(mm)
  
Vernisáž výstavy:
    Foto Martin Kusyn
 
Fotogalerie obrazů:
Slon Talíř Kal
Jelen a orel Ptáci Hnízdo
   
Liška Bystrouška   Foto Martin Kusyn