I v letošním roce se naše divadlo připojuje k ostravské přehlídce Dny fajne rodiny (https://fajnarodina.cz/), která je projektem rodinné politiky města. Klade si za cíl upozornit na význam rodiny pro společnost a vrátit toto téma do pozornosti veřejnosti. Navazuje na myšlenku Mezinárodního dne rodiny (15. května) – připomenout si, jak důležitou roli hraje rodina v životě každého z nás. Vzhledem k pandemickým omezením se festival rodinného života přesouvá, stejně jako v minulém roce, na přelom srpna a září (22. srpna – 19. září 2021).

V rámci tohoto projektu jsme pro vás v NDM připravili zlevněné RODINNÉ VSTUPNÉ na následující představení:

23/8 WEST SIDE STORY
24/8 WEST SIDE STORY
25/8 WEST SIDE STORY
29/8 RUSALKA
1/9 WEST SIDE STORY
9/9 RUSALKA
11/9 WEST SIDE STORY
16/9 KORZÁR (1. premiéra)
18/9 KORZÁR (2. premiéra)
18/9 POHÁDKA O BÍDNÉM HAVÍŘI
Vstupenky můžete zakoupit on-line na našem webu, ale mimořádně také celé léto v pokladně v pasáži Divadla Jiřího Myrona.

• Těšit se můžete také na samostatný program, který chystáme pro děti ve věku 3–10 let s doprovodem rodiče, babičky nebo dědečka:

PÁTEK 3. 9. OD 16–18 hod.
ATELIÉR PRO DIVADELNÍ VZDĚLÁVÁNÍ PŘI NDM
KREATIVNÍ VÝTVARNÝ A HUDEBNĚ DRAMATICKÝ WORKSHOP


Jedinečný workshop pro děti, rodiče, babičky i dědečky najednou! Pokud si myslíte, že vyrobit si loutkovou pohádku trvá týdny, dokážeme Vám opak! Z ponožek, knoflíků zbytků látek si vyrobíme loutky – maňásky a naučíme se s nimi hrát i zpívat. Secvičíme spolu krátké výstupy a do všeho se zapojíme společně – dospělí i děti. A možná vytvoříme největší loutkové představení v Ostravě!

SOBOTA 4. 9. 2021 OD 15–17 hod.
ATELIÉR PRO DIVADELNÍ VZDĚLÁVÁNÍ PŘI NDM
PŘEDSTAVENÍ FERDA PÁV – SLAVNÝ FOTOGRAF, POTÉ KREATIVNÍ VÝTVARNÝ A HUDEBNĚ POHYBOVÝ WORKSHOP S AFRICKOU TEMATIKOU

 
Výtvarný a hudebně-pohybový workshop na téma Afrika inspirovaný knihou Christiana Morgensterna Ferda Páv a všelijaká zvířata, během něhož naučíme děti, rodiče i prarodiče základy afrických tanců, při kterých se doprovodíme hrou na stylové rytmické hudební nástroje. Tím však ještě nekončíme! Současně si vyrobíme jednoduché africké a zvířecí masky, ve kterých si pak společně zatančíme i s náčelníkem U-HA jeho nejoblíbenější tanec! Bude to takový tanec, že fotograf Ferda Páv nebude ani stačit mačkat spoušť!

Od druhé poloviny srpna zde bude spuštěn rezervační systém pro oba dva dny, kapacita bude omezena na 20 dětí + doprovod. Sledujte tedy naše webové stránky, informace budou průběžně doplňovány.