I v letošním roce se naše divadlo připojilo k ostravské přehlídce Dny fajne rodiny (https://fajnarodina.cz/), která je projektem rodinné politiky města. Klade si za cíl upozornit na význam rodiny pro společnost a vrátit toto téma do pozornosti veřejnosti. Navazuje na myšlenku Mezinárodního dne rodiny (15. května) – připomenout si, jak důležitou roli hraje rodina v životě každého z nás. Vzhledem k pandemickým omezením se festival rodinného života přesunul, stejně jako v minulém roce, na přelom srpna a září (22. srpna – 19. září 2021).

V rámci tohoto projektu jsme pro vás v NDM připravili zlevněné RODINNÉ VSTUPNÉ na následující představení:

23/8 WEST SIDE STORY
24/8 WEST SIDE STORY
25/8 WEST SIDE STORY
29/8 RUSALKA
1/9 WEST SIDE STORY
9/9 RUSALKA
11/9 WEST SIDE STORY
16/9 KORZÁR (1. premiéra)
18/9 KORZÁR (2. premiéra)
18/9 POHÁDKA O BÍDNÉM HAVÍŘI
Vstupenky můžete zakoupit on-line na našem webu, ale mimořádně také celé léto v pokladně v pasáži Divadla Jiřího Myrona.

• Připravili jsme pro Vás také samostatný program pro děti ve věku 3–10 let s doprovodem rodiče, babičky nebo dědečka v Ateliéru pro divadlení vzdělávání při NDM:

PÁTEK 3. 9. od 16. do 18. hodin proběhl KREATIVNÍ VÝTVARNÝ A HUDEBNĚ DRAMATICKÝ WORKSHOP

Jedinečný workshop pro děti, rodiče, babičky i dědečky najednou! Pokud si myslíte, že vyrobit si loutkovou pohádku trvá týdny, dokážeme Vám opak! Z ponožek, knoflíků zbytků látek si vyrobíme loutky – maňásky a naučíme se s nimi hrát i zpívat. Secvičíme spolu krátké výstupy a do všeho se zapojíme společně – dospělí i děti. A možná vytvoříme největší loutkové představení v Ostravě!

SOBOTA 4. 9. od 15. do 17 hodin se konalo představení FERDA PÁV – SLAVNÝ FOTOGRAF, poté proběhl KREATIVNÍ VÝTVARNÝ A HUDEBNĚ POHYBOVÝ WORKSHOP S AFRICKOU TEMATIKOU

Výtvarný a hudebně-pohybový workshop na téma Afrika inspirovaný knihou Christiana Morgensterna Ferda Páv a všelijaká zvířata, během něhož naučíme děti, rodiče i prarodiče základy afrických tanců, při kterých se doprovodíme hrou na stylové rytmické hudební nástroje. Tím však ještě nekončíme! Současně si vyrobíme jednoduché africké a zvířecí masky, ve kterých si pak společně zatančíme i s náčelníkem U-HA jeho nejoblíbenější tanec! Bude to takový tanec, že fotograf Ferda Páv nebude ani stačit mačkat spoušť!