I v letošním roce se Národní divadlo moravskoslezské připojilo k celoostravské přehlídce Dny fajne rodiny (https://fajnarodina.cz/), která je projektem rodinné politiky města. Klade si za cíl upozornit na význam rodiny pro společnost a vrátit toto téma do pozornosti veřejnosti. Navazuje na myšlenku Mezinárodního dne rodiny (15. května) – připomenout si, jak důležitou roli hraje rodina v životě každého z nás. Letošní ročník proběhne od 15. května do 19. června 2022.

V rámci tohoto projektu jsme pro vás v NDM připravili zvýhodněné vstupné na všechna rodinná představení napříč žánry i soubory:
HUBIČKA (opera), TOSCA (opera), VIŠŇOVÝ SAD (činohra), CARMEN (balet), KORZÁR (balet), KOČKY (muzikál),  WEST SIDE STORY (muzikál)    
Vstupenky můžete zakoupit on-line na našem webu, nebo v prodeji vstupenek v pasáži Divadla Jiřího Myrona.

• Pohádky pro nejmenší v Ateliéru pro divadlení vzdělávání při NDM:
Ferda páv – slavný fotograf
pátek 3. 6. v 17 hodin
 
Červené klubíčko        
pátek 10. 6. v 16 hodin
Dospělý doprovod má na představení vstup zdarma, vstupenky k zakoupení pouze pro dětské diváky, kteří se představení přímo účastní.
 
• Připravili jsme pro Vás zážitkovou noční prohlídku v Divadle Antonína Dvořáka:
V sobotu 28. května nabídneme zážitkovou noční prohlídku, na kterou si musí malí i velcí návštěvníci přinést baterku, aby si posvítili na všechna skrytá tajemství Divadla Antonína Dvořáka! Chcete vědět, jak vypadá divadlo, když v něm nikdo není? Jak v něm vypadá tma tmoucí? Je tu v noci ticho a klid, nebo si divadlo žije vlastním životem? Odborného výkladu a historických informací se tentokrát nedočkáte, ale o zážitky jistě nepřijdete! Kdo jste zvědaví, vezměte děti, baterky a včas si zarezervujte místo!
Akci pořádáme ve spolupráci s Ateliérem pro divadelní vzdělávání při NDM a GVUO v rámci Ostravské muzejní noci.
Rezervační systém pro prohlídky zde.
 
• Připravili jsme pro Vás soutěž – sbírejte razítka!
Hrací karty můžete získat také na pokladnách NDM (prodejní pasáž Divadla Jiřího Myrona a pokladna Divadla Antonína Dvořáka), kde můžete hodinu před představeními v rámci Dnů fajne rodiny získat i potřebné soutěžní razítko. Při zážitkové prohlídce DADu a pohádkách Ateliéru získáte razítka na požádání hned při vstupu na akci. Z naší instituce tak můžete získat 3 druhy razítek (NDM, Extra, Ateliér). Informace k soutěži v rámci Dnů fajne rodiny jsou k dispozici zde: https://fajnarodina.cz/soutez/.