ČINOHERNÍ STUDIO NÁRODNÍHO DIVADLA MORAVSKOSLEZSKÉHO

Funguje od roku 2015 jako platforma pro mladé divadelní amatéry. Zkoušky probíhají každý týden (mimo divadelní prázdniny) v Ateliéru NDM. Pod vedením divadelních lektorek a umělců pracují mladí lidé na autorských inscenacích, tvoří happeningy a akce ve veřejném prostoru, podílí se na doprovodných akcích NDM, chodí společně do divadla, absolvují divadelní workshopy, potkávají se s umělci na besedách a diskusích, účastní se mezinárodních divadelních projektů. Členové studia jsou přijímáni na základě konkurzu. 

 
Kontakt pro zájemce:
Tereza Strmisková
divadelní lektorka
tereza.strmiskova@atelier-ndm.cz
+420 731 505 858

 

AKTUÁLNÍ PROJEKTY

#youthmanifesto
Činoherní studio NDM se v sezóně 2021/2022 zapojilo do mezinárodního projektu #youthmanifesto. Společně s mladými ze Slovinska a Holandska zkoumají členové Činoherního studia palčivá témata současnosti a uměleckými prostředky ukazují, jak vypadá svět, ve kterém by chtěli žít. 
Fotogalerie z úvodního workshopu v Deventeru 
 
 

ARCHIV PROJEKTŮ STUDIA

 
Krása, ruina, strach! (2021) 
Letní intenzivní workshop Činoherního studia NDM a Divadelního kroužku paměti národa se závěrečným výstupem v galerii současného umění Plato. 
Fotogalerie
 
Dopisy za mřížemi (2019)
Jevištní zpracování dramatizace textů Václava Havla k oslavě 30. výročí Sametové revoluce. 
Fotogalerie
 
Punkrock (2018)
Inscenace dramatu současného britského autora Simona Stephense, na repertoáru NDM jako představení pro školy v Divadle “12”.
Fotogalerie
 
Možná přijde i Shakespeare (2016)
Veselá shakespearovská taškařice aneb odborná přednáška o Williamu Shakespearovi, kterou možná naruší sám velký dramatik.
 
Hamlet není mrtev! (2015)
Autorská scénická koláž, ve které členové Ateliéru osobním a osobitým způsobem zkoumají téma a postavy jedné z nejznámějších shakespearovských tragédií. 
Fotogalerie