BALETNÍ STUDIO – TANČÍME, I KDYŽ NÁS NIKDO NE(U)VIDÍ!
BALET / 2.5.2021
Tančíme stále, i když nás nikdo ne(u)vidí! To je aktuální poselství BALETNÍHO STUDIA NDM. Děti tvrdě trénují s lektory on-line a taneční fantazie teď natočily pro diváky s pomocí svých rodičů na kamery.
(►) jednotlivá videa přehrajete kliknutím na černou dlaždici ↓
Lektorka Eva Vajsová vede nejmenší tanečnice (BABY), které si samy vybraly hudbu s valčíkovým taktem a nacvičily choreografii, v rámci které se naučily nové prvky.  „Procvičily také taneční techniku a pohybovou paměť, jež je nesmírně důležitá pro malou i velkou baletku,“ vysvětluje Vajsová.
Pohádkovou tematikou se nechala inspirovat taneční skupina YOUNG: „Tanečnice nechají nahlédnout do království Šípkových Růženek a jednoho prince. Do království, kde se místo baletního sálu tančí v obývacím pokoji nebo v kuchyni, ale i tak s láskou a radostí," okomentovala choreografii lektorka Anna Knollová.
Tanečnice a lektorka Rita Pires vytvořila choreografii, která taktéž ukazuje, jak trénují a co vše dokáží tanečnice JUNIOR doma: „Děkujeme všem za účast a úsilí vynaložené na tato videa. Zvláštní poděkování si zaslouží také sólista baletu NDM Takafumi Tamagawa, který pro naši choreografii vytvořil hudbu.“
Skupinu s názvem HOBBY 1 vede první sólista baletu NDM Sergio Méndez Romero: „Naše skupina pracuje on-line na technice – rozdílu mezi jemnými a ostrými pohyby, zkoumání šedé oblasti mezi čistým klasickým baletem a moderní choreografií. Ale hlavně pracujeme s významem – každá z dívek dostala za úkol vytvořit příběh a prostřednictvím tance ho předat, i když se nikdo nedívá...,“ řekl sólista.
„Chtěla jsem představit 5 individualit – prostřednictvím stejné choreografie ukázat svou osobnost, každodenní život v době, již aktuálně a specificky prožíváme. Choreografie je energická a plná detailů, také improvizace, která dává všem dívkám ještě větší svobodu v tanci,“ dodává na závěr Natalia Adamska, která vede mladé umělkyně HOBBY 2.