ZNÁME NOMINACE NA CENY THÁLIE! VŠEM NOMINOVANÝM GRATULUJEME!
7.9.2023
Dnes vyhlásila Herecká asociace v Praze nominace na prestižní divadelní Ceny Thálie za rok 2022! Národní divadlo moravskoslezské obdrželo 4 nominace a cenu za celoživotní mistrovství v činohře převezme pan Stanislav Šárský!
 
Michaela Zajmi získala užší nominaci v kategorii opera za roli paní Rullové v inscenaci ROZBITÝ DŽBÁN a za roli Bubeníka v opeře CÍSAŘ ATLANTIDY ANEB ODEPŘENÍ SMRTI. Nejbližší představení dvou jednoaktových oper Viktora Ullmanna mohou diváci Národního divadla moravskoslezského navštívit 7. listopadu 2023 v Divadle Antonína Dvořáka. Inscenaci uvádíme v rámci dramaturgické řady s názvem Opery terezínských skladatelů a byla nastudována v koprodukci s Národním divadlem v rámci projektu Musica non grata s podporou Velvyslanectví Spolkové republiky Německo Praha.
 
V kategorii balet získal nominaci Francesco Fasano, který odbornou porotu oslnil svým výkonem v rolích Boba Cratchita a Ďábla v mimořádně úspěšné inscenaci LOUSKÁČEK – VÁNOČNÍ KOLEDA.
 
Na fotografii Kristýny Junkové jsou naši čtyři nominovaní umělci vyfoceni v showroomu firmy Lasvit, kde se již 20 let vyrábí skleněné plastiky Thálií podle návrhu Bořka Šípka.
 
Další nominaci získala za svůj skvělý výkon v muzikálu SWEENEY TODD: ĎÁBELSKÝ LAZEBNÍK Z FLEET Michaela Horká! Úžasnou paní Lovettovou mohou diváci vidět 14. a 15. září 2023 v Divadle Jiřího Myrona!
 
Tomáš Savka obdržel nominaci za roli Maxe Bialystocka v muzikálu PRODUCENTI, který u nás hrajeme 25., 26. a 27. října 2023 v Divadle Jiřího Myrona.
 
Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra letos převezme pan Stanislav Šárský. Gratulujeme! Slavnostní předávání Cen Thálie proběhne 30. září 2023 v Národním divadle v Praze.