Sopranistka Kristýna Kůstková je absolventkou Akademie múzických umění v Praze a také magisterského programu na univerzitě Mannes School of Music v New Yorku.

V USA měla možnost vystoupit na pódiích, jakými jsou Weill Recital Hall v proslulé Carnegie Hall či Union Club v rámci Mannes Sounds Festival. Pravidelně spolupracovala s Českým centrem New York v rámci sólových koncertů a také s National Czech and Slovak Museum & Library ve městě Cedar Rapids.

Je stipendistkou mnoha studijních programů (Český hudební fond, Karel Komárek Family Foundation, stipendium MKČR a další) a za šíření české kultury v USA v roce 2020 získala ocenění Gold Crystal Heart Award. Je také držitelkou ocenění Bauše Ruys pro nejlepšího studenta AMU za rok 2022. Kristýna je i laureátkou a vítězkou mnoha tuzemských soutěží.

Věnuje se též koncertní činnosti nejen v České republice, ale například i v Itálii či Německu. Pravidelně spolupracuje se souborem Barocco sempre giovane, s Václavem Hudečkem, se spolkem Run OpeRun a hostuje v Národním divadle v Praze, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích či v Divadle J. K. Tyla v Plzni.

V opeře Národního divadla moravskoslezského debutuje ve Smetanově Čertově stěně rolí Katušky.

Foto Ilona Sochorová

Za pravdivost a věcnou správnost informací uvedených v životopise zodpovídá umělec.

Obsazení - Sezóna:
ČERTOVA STĚNAKatuška, jeho dcera
Fotografie - Sezóna:
ČERTOVA STĚNA
Kristýna Kůstková (Katuška, jeho dcera)
Foto: Martin Popelář
ČERTOVA STĚNA
Kristýna Kůstková (Katuška, jeho dcera), Luciano Mastro (Jarek, rytíř ve službě Vokově), Miloš Horák (Rarach)
Foto: Martin Popelář
ČERTOVA STĚNA
Luciano Mastro (Jarek, rytíř ve službě Vokově), Kristýna Kůstková (Katuška, jeho dcera), Miloš Horák (Rarach)
Foto: Martin Popelář
ČERTOVA STĚNA
Luciano Mastro (Jarek, rytíř ve službě Vokově), Kristýna Kůstková (Katuška, jeho dcera), Jiří Brückler (Vok Vítkovic, pán z Růže, nejvyšší maršálek Království českého), Anna Nitrová (Záviš, jeho synovec), Gianluca Zampieri (Michálek, hradní na Rožmberce)
Foto: Martin Popelář
ČERTOVA STĚNA
Luciano Mastro (Jarek, rytíř ve službě Vokově), Martin Gurbaľ (Beneš, poustevník), Miloš Horák (Rarach), Jiří Brückler (Vok Vítkovic, pán z Růže, nejvyšší maršálek Království českého), Veronika Rovná (Hedvika, hraběnka ze Šauenburka), Kristýna Kůstková (Katuška, jeho dcera)
Foto: Martin Popelář