Radim Schwab se narodil 20. července 1978 v Brně. Už od dětství ho fascinovalo divadlo a hudba. Začal navštěvovat hudebně-dramatické kurzy a bral hodiny tance a stepu. Toužil po brněnské konzervatoři, ale naštěstí ho nevzali. Rozhodl se tedy studovat Střední integrovanou školu.

V roce 1995 se dostal do Studia Dům Evy Tálské, kde ztvárnil několik prvních milých rolí. Později, v roce 1997, byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde vystudoval obor činoherní herectví. Po úspěšném ukončení studia odešel Radim do Prahy. V roce 2000 zdárně prošel konkurzem do muzikálu Monte Cristo, kde představoval mladého Edmonda Dantése, a začal se učit zpěvu u prof. René Tučka.

Avšak na Brno Radim nezanevřel a ve sklepní scéně brněnského divadla Husa na provázku hraje monodrama Mistero Buffo. Do povědomí diváků se zapsal jako Mordred v muzikálu Excalibur v divadle Ta Fantastika, kde hrál i v dalších projektech: Láska je láska, Elixír života, Obraz Doriana Graye. 

V roce 2008 nastudoval pro Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem roli Cornelia Hackela v muzikálu Hello Dolly! Od roku 2008 můžete Radima vidět v několika představeních divadla Semafor: Šlitr s námi a zlý pryč, Purpura na plotně, Kytice. Jeho nejnovějším počinem je nastudování role Bobliga v původním českém muzikálu Kladivo na čarodějnice v pražském divadle Milenium.

 

Obsazení - Sezóna:
PARDON MY ENGLISHGolo
PARDON MY ENGLISHGolo
Fotografie - Sezóna:
PARDON MY ENGLISH
Eva Zbrožková (Magda), Radim Schwab (Golo), Marcel Školout (Dr. Steiner), Martina Vlčková (Frieda)
Foto: Radovan Šťastný
PARDON MY ENGLISH
Radim Schwab (Golo), Martina Vlčková (Frieda)
Foto: Radovan Šťastný
PARDON MY ENGLISH
Hana Fialová (Gita), Radim Schwab (Golo)
Foto: Radovan Šťastný
PARDON MY ENGLISH
Radim Schwab (Golo), Hana Fialová (Gita)
Foto: Radovan Šťastný
PARDON MY ENGLISH
Radim Schwab (Golo), Marcel Školout (Dr. Steiner)
Foto: Radovan Šťastný