21.6.2022
BALETNÍ STUDIO NDM HLEDÁ POHYBOVĚ NADANÉ DĚTI VE VĚKU OD 6 LET
 
Nábor se uskuteční ve čtvrtek 8. září 2022 od 15.00 do 17.00 hodin ve velké baletním sále Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě.

Svůj zájem přivést děti prosíme směřujte k Pavlíně Macháčové, produkční baletu (pavlina.machacova@ndm.cz).
Uveďte jméno a příjmení dítěte, datum narození a e-mailový kontakt na toho rodiče, kterému my zašleme přihlášku k náboru a podrobnější instrukce.

Těšíme se na vás a vaše děti!
 
 
 
15.6.2022
 
Letošní závěrečný koncert s podtitulem Mládí zpátky na jevišti se konal 3. června 2022 v 18.30 hodin na jevišti Divadla Jiřího Myrona.
Choreografie inspirované velkými klasickými balety střídaly moderní choreografie; a došlo i na lidovou notičku. V choreografiích lektorem Anny Knollové, Rity Pires, Natalie Adamske, Laury Moreno Lasully a Evy Vajsové se představily se všechny děti Baletního studia NDM. Doplnili je hosté, sólistky baletu NDM Shino Sakurado, Arianna Marchiori a členové souboru baletu NDM Francesco Fasano a Mario Sobrino.
 

  Foto Lucie Maceczková.
Více fotografií naleznete u inscenace: ZÁVĚREČNÝ KONCERT BALETNÍHO STUDIA v záložce fotografie
 
25. 6. 2021
BALETNÍ STUDIO HLEDÁ POHYBOVĚ NADANÉ DĚTI VE VĚKU OD 6 LET
 
Svůj zájem o účast na náboru prosím projevte zasláním e-mailu na adresu pavlina.machacova@ndm.cz (do e-mailu uvádějte jméno a příjmení dítěte, datum narození dítěte a e-mailový kontakt na rodiče).
 
 
S sebou si vezměte převlečení na cvičení a měkké baletní cvičky nebo ponožky.

 
 zpět
2. 5. 2021
BALETNÍ STUDIO – TANČÍME, I KDYŽ NÁS NIKDO NE(U)VIDÍ!
 
Tančíme stále, i když nás nikdo ne(u)vidí! To je aktuální poselství BALETNÍHO STUDIA NDM. Děti tvrdě trénují s lektory on-line a taneční fantazie teď natočily pro diváky s pomocí svých rodičů na kamery.
 
(►) jednotlivá videa přehrajete kliknutím na černou dlaždici ↓
Lektorka Eva Vajsová vede nejmenší tanečnice (BABY), které si samy vybraly hudbu s valčíkovým taktem a nacvičily choreografii, v rámci které se naučily nové prvky.  „Procvičily také taneční techniku a pohybovou paměť, jež je nesmírně důležitá pro malou i velkou baletku,“ vysvětluje Vajsová.
Pohádkovou tematikou se nechala inspirovat taneční skupina YOUNG: „Tanečnice nechají nahlédnout do království Šípkových Růženek a jednoho prince. Do království, kde se místo baletního sálu tančí v obývacím pokoji nebo v kuchyni, ale i tak s láskou a radostí," okomentovala choreografii lektorka Anna Knollová.
Tanečnice a lektorka Rita Pires vytvořila choreografii, která taktéž ukazuje, jak trénují a co vše dokáží tanečnice JUNIOR doma: „Děkujeme všem za účast a úsilí vynaložené na tato videa. Zvláštní poděkování si zaslouží také sólista baletu NDM Takafumi Tamagawa, který pro naši choreografii vytvořil hudbu.“
Skupinu s názvem HOBBY 1 vede první sólista baletu NDM Sergio Méndez Romero: „Naše skupina pracuje on-line na technice – rozdílu mezi jemnými a ostrými pohyby, zkoumání šedé oblasti mezi čistým klasickým baletem a moderní choreografií. Ale hlavně pracujeme s významem – každá z dívek dostala za úkol vytvořit příběh a prostřednictvím tance ho předat, i když se nikdo nedívá...,“ řekl sólista.
„Chtěla jsem představit 5 individualit – prostřednictvím stejné choreografie ukázat svou osobnost, každodenní život v době, již aktuálně a specificky prožíváme. Choreografie je energická a plná detailů, také improvizace, která dává všem dívkám ještě větší svobodu v tanci,“ dodává na závěr Natalia Adamska, která vede mladé umělkyně HOBBY 2.

 
25. 6. 2020
BALETNÍ STUDIO HLEDÁ POHYBOVĚ NADANÉ DĚTI VE VĚKU OD 6 LET
 
Nábor se uskuteční v pondělí 31. srpna 2020 v době od 14.30 do 16.30 hodin ve velkém baletním sále Divadla Antonína Dvořáka.
 
Svůj zájem o účast na náboru prosím projevte zasláním e-mailu na adresu pavlina.machacova@ndm.cz (do e-mailu uvádějte jméno a příjmení dítěte, datum narození dítěte a e-mailový kontakt na rodiče).
 
 
S sebou si vezměte převlečení na cvičení a měkké baletní cvičky nebo ponožky.

 
22. 6. 2020
VYSTOUPENÍ BALETNÍHO STUDIA
 
Děti Baletního studia při NDM byly u jedinečného představení, které se uskutečnilo 16. června 2020 v Divadle Jiřího Myrona. Svým vystoupením předznamenaly inscenaci TANEC Z CELÉHO SRDCE PRO VÁS.
 
Projekt TANEC Z CELÉHO SRDCE PRO VÁS byl symbolickým i faktickým návratem baletu na jeviště a byl současně jediným představením našeho divadla od počátku nouzového stavu, v souvislosti s pandemií Covid-19, vyhlášeného v březnu letošního roku.
 
Lektorky Baletního studia při NDM Natalia Adamska a Rita Pires připravily pro větší děti dvě choreografie, které se volně inspirovaly tématem Muž, který sázel stromy, a mladší děti zatančily v rámci dramaturgického úvodu před tímto jediným a jedinečným představením.

A stejně tak, jako později tanečníci souboru baletu, i ony tančily z celého srdce.
 
Foto Serghei Gherciu