BUĎME SPOLU! RYBOVKA V KATEDRÁLE BOŽSKÉHO SPASITELE V OSTRAVĚ JAKO SOUČÁST PŮLNOČNÍ MŠE
6.12.2023Zveme Vás na štědrovečerní půlnoční mši do katedrály Božského Spasitele, jejíž součástí bude Česká mše Vánoční Jakuba Jana Ryby! Neneche si ujít zcela mimořádný zážitek a buďte u toho s námi!
Římskokatolická farnost Ostrava s Národním divadlem moravskoslezským, Janáčkovou filharmonií Ostrava a občanskou platformou města Ostravy a Moravskoslezského kraje, připravují mimořádné provedení České mše Vánoční (1796), která bude součástí půlnoční bohoslužby 24. prosince 2023. Bohoslužbu bude sloužit biskup ostravsko-opavský, Jeho Excelence Martin David.
V katedrále se sejde na sedmdesát hudebníků, které povede hudební ředitel opery Národního divadla moravskoslezského Marek Šedivý. Dále účinkují sólisté opery Veronika Rovná (soprán), Anna Nitrová (alt), Václav Morys (tenor) a Martin Gurbaľ (bas). Hry na varhany se ujme Lukáš Kubenka. Dále účinkují členové sboru opery NDM, Janáčkovy filharmonie Ostrava, Moravskoslezské Sinfonietty a členů Moravského komorního sboru, Chorus Ostrava, Vysokoškolského pěveckého sboru OU včetně členů Pěveckého sdružení moravských učitelů a Chrámového sboru při ostravské katedrále. Sborového nastudování se ujme sbormistr opery NDM Jurij Galatenko.
Další články z kategorie Aktuality
- PROVOZNÍ DOBA PRODEJE VSTUPENEK A PŘEDPLATNÉHO V ČERVENCI A SRPNU
- OHLÉDNUTÍ ZA KOMPONOVANÝM VEČEREM CARMEN & ŠÁRKA V LITOMYŠLI
- DĚKUJEME VŠEM DIVÁKŮM, KTEŘÍ NÁS NÁVŠTÍVILI VE 106. SEZÓNĚ
- DECHBEROUCÍ FESTIVALY: KARTÁGINCI I CHILLI PAPRIČKY
- V DIVADLE ANTONÍNA DVOŘÁKA STARTUJE REKONSTRUKCE HORNÍCH JEVIŠTNÍCH TECHNOLOGIÍ!