SOUBOR ČINOHRY PŘIPRAVUJE PREMIÉRU INSCENACE VIŠŇOVÝ SAD
ČINOHRA / 18.3.2022
Drama Antona Pavloviče Čechova VIŠŇOVÝ SAD se vrací na jeviště Národního divadla moravskoslezského ve čtvrtém nastudování po více než 50 letech od posledního uvedení. Premiéra se uskuteční 26. března v Divadle Antonína Dvořáka.
 
Poslední Čechovovo drama patří k vůbec nejhranějším dílům klasického světového repertoáru. Vzniklo v roce 1903, o rok později mělo premiéru ve slavném moskevském divadle MCHAT. Sám autor označil dílo za komedii, ale jde spíše o tragikomické drama o zániku nižší ruské šlechty, o krizi tradičních hodnot; o rozmachu nové, podnikatelské třídy – moderní, dravé a povrchní.
 
Foto Martin Kusyn
Režie se ujal umělecký šéf souboru činohry NDM Vojtěch Štěpánek a do hlavní role majitelky panství Raněvské obsadil Renátu Klemensovou, která se rolí Raněvské rozloučí se stálým angažmá v souboru, ve kterém byla členkou od roku 2004. V příští sezóně se stane už podruhé členkou souboru Komorní scény Aréna, u nás bude dále hostovat. Scénu vytvořil Milan David, kostýmy Hana Knotková. Inscenaci uvádíme v překladu Leoše Suchařípy. Národní divadlo moravskoslezské zve diváky na premiéru, která se uskuteční v sobotu 26. března od 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka. Těšíme se na Vaši návštěvu!