DIVADLO VÁS NEOPUSTÍ ANI O PRÁZDNINÁCH
ČINOHRA / 6.7.2024
Užijte si divadlo i o prázdninách! Na platformě DRAMOX jsou ke zhlédnutí hned tři inscenace činohry Národního divadla moravskoslezského! MARIE ANTOINETTA, HOŘÍ, MÁ PANENKO a ODCHÁZENÍ.
 
MARIE ANTOINETTA měla v Divadle Antonína Dvořáka premiéru 11. března 2023. Předlohu napsal Stefan Zweig, dramatizaci připravili Vojtěch Štěpánek, Pavel Gejguš a Markéta Bocková v režii Vojtěcha Štěpánka a dramaturgii Norberta Závodského. Scénu a kostýmy navrhnul David Janošek. V hlavních rolích hráli Sára Erlebachová, Daniel Hrůza, Tomáš Jirman, Aneta Kaluža Klimešová a další.
 
Kdo si nenakrad, musí to brát, jako že nevyhrál! Legendární film Miloše Formana přenesl na jeviště Divadla Jiřího Myrona režisér Tomáš Svoboda. Úspěšná komedie souboru činohry HOŘÍ, MÁ PANENKO měla premiéru 26. listopadu 2022.
 
Inscenace hry Václava Havla ODCHÁZENÍ v režii Vojtěcha Štěpánka měla premiéru 14. listopadu 2019 u příležitosti třicátého výročí sametové revoluce. V hlavních rolích excelovali Lada Bělašková, která za roli Ireny obržela Cenu Jantar 2019 a Jan Fišar, který za roli Dr. Viléma Riegera získal užší nominaci na Cenu Thálie 2020.