NOVÝ PODCAST NDM S TOMÁŠEM DIANIŠKOU
ČINOHRA / 9.7.2024
„Jsem zvědavý a mám trému, co na to lidi řeknou!" Krátce před světovou premiérou hry DEN ZÚČTOVÁNÍ se v herecké šatně činohry NDM setkali dva muži s klíčovou rolí v tomto divadelním počinu: autor Tomáš Dianiška a představitel hlavní role Kamila Kulhánka a současně moderátor Podcastu NDM Vít Roleček.
 
Jaké pocity panovaly těsně před premiérou? O čem Den zúčtování je? Co Tomáše Dianišku inspirovalo? A jak se to vlastně celé promítlo na jeviště? Tak trochu vzájemný rozhovor s kapkou nervozity, očekáváním a možná i rozuzlením... Poslechněte si nový podcast NDM!

Dramatik, režisér a herec Tomáš Dianiška absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU (2008). Jeho první angažmá bylo v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde se vedle herectví začal věnovat také autorské tvorbě. Od září 2014 je členem Divadla pod Palmovkou, kde působí jako herec, dramatik a režisér. Je nositelem mnoha Cen divadelní kritiky, vedle Talentu roku 2017 a Inscenace roku 2019 (Transky, body, vteřiny) jsou každoročně oceňovány jeho hry. Cenu kritiky pro Nejlepší poprvé uvedenou českou hru získaly Transky, body, vteřiny, 294 statečných, Špinarka a Tělo tajné agentky.
 
Na nejbližší představení inscenace se diváci mohou těšit 27. září 2024, 9. října a 15. října 2024 od 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona. Srdečně zveme!