Chorvatská mezzosopranistka a rodačka ze Sarajeva absolvovala Hudební akademii ve Splitu, ve studiích dále pokračovala v Záhřebu. Patří k mezinárodně uznávaným představitelkám ústředních mezzosopránových rolí světového repertoáru, pro něž je vybavena velkým hlasem osobitého zabarvení i mimořádnými výrazovými schopnostmi. Vzdělávala se u pěveckých „es“ jako Montserrat Caballé, Michèle Crider nebo Eva Blahová.
Debutovala jako Adalgisa v Belliniho Normě (Chorvatské národní divadlo v Osijeku) a následně vytvořila řadu rolí jejího pěveckého oboru: kromě Carmen, kterou ztvárnila v četných nastudováních, byla kupř. Dalilou (C. Saint-Saëns Samson a Dalila), Azucenou (G. Verdi Trubadúr), Ulricou (G. Verdi Maškarní ples), Maddalenou (G. Verdi Rigoletto), Romeem (V. Bellini Kapuleti a Montekové), Adalgisou (V. Bellini Norma), Lolou i Mamma Lucií (P. Mascagni Sedlák kavalír), Suzuki (G. Puccini Madame Butterfly), Emilií (G. Verdi Otello), Princem Orlovským (Netopýr) nebo Varvarou v Janáčkově Kátě Kabanové.
Kromě Splitu zpívala v divadlech v Ljubljaně, Mariboru a Osijeku. V Česku se objevila v inscenacích Národního divadla v Brně (B. Britten: Sen noci svatojánské – Hermia, G. Donizetti: Maria di Rohan – Armando z Gondì).
Pravidelně vystupuje jako koncertní pěvkyně (Mozartovo Requiem a Beethovenova Devátá symfonie) a účastní se též hudebních festivalů v řadě evropských zemí.
V současnosti se připravuje na ztvárnění rolí Amneris a Santuzzy.

Články z webu

Operní panorama Heleny Havlíkové - Ostravské Zásnuby už nejen ve snu
(25. 2. 2022)

Opera Zásnuby ve snu už není Musica non grata
(20. 2. 2022)

S operou Zásnuby ve snu Hanse Krásy si ostravské divadlo poradilo se ctí
(18. 2. 2022)

Zásnuby ve snu aneb tragikomický rozehraná partie
(18. 2. 2022)

Obsazení - Sezóna:
MAŠKARNÍ PLESUlrica, věštkyně, černoška
ZÁSNUBY VE SNU (Verlobung im Traum)Nastasja, Marjina švagrová
MAŠKARNÍ PLESUlrica, věštkyně, černoška
PIKOVÁ DÁMAHraběnka
MAŠKARNÍ PLESUlrica, věštkyně, černoška
Fotografie - Sezóna:
MAŠKARNÍ PLES
Anna Wilczyńska (Amelia, Renatova manželka), Irena Parlov (Ulrica, věštkyně, černoška)
Foto: Martin Popelář
MAŠKARNÍ PLES
Jakub Kettner (Silvano, námořník), Irena Parlov (Ulrica, věštkyně, černoška)
Foto: Martin Popelář