Narodila se v Ostravě a krom vysokoškolských studií je tomuto městu celý život věrná. Vystudovala obor Právo a právní věda na Masarykově univerzitě v Brně, ale již během studií věděla, že se praktikujícím právníkem nestane.

Profesní dráhu začala v Divadle Petra Bezruče, kde v pozici uvaděčky propadla divadlu a to už ji nepustilo. V roce 2009 byla přizvána k organizaci nově vznikajícího festivalu Dream Factory Ostrava, na kterém se naučila, co všechno pozice produkční obnáší. Od roku 2011 působí jako šéfka produkce na Letních shakespearovských slavnostech v Ostravě, ve stejném roce začala působit v Kulturním centru Cooltour. Tým „cooltouristů“ řídila první tři roky jako šéfka produkce, následujících pět let pak z pozice provozní ředitelky. Od ledna 2020 působí na pozici projektové manažerky v činohře NDM.

Krom výše uvedených divadelních zkušeností zužitkovala své produkční dovednosti na několika ročnících festivalu Meat design Ostrava, při organizaci všemožných konferencí či nejnověji jako manažerka ostravské kapely Nedivoč.

Ve svém volném čase si čistí hlavu procházkami v lese, četbou severských detektivek nebo ochutnáváním prosecca v ostravských podnicích.
 
Obsazení - Sezóna:
HOŘÍ, MÁ PANENKOROMANA ADÁMKOVÁ, výčepní
HOŘÍ, MÁ PANENKOROMANA ADÁMKOVÁ, výčepní
VIŠŇOVÝ SADMy (Vy)
VIŠŇOVÝ SADMy (Vy)
Fotografie - Sezóna:
HOŘÍ, MÁ PANENKO
Romana Adámková (ROMANA ADÁMKOVÁ, výčepní), Vít Roleček (VÍT ROLEČEK, výčepní)
Foto: Martin Kusyn
HOŘÍ, MÁ PANENKO
Stanislav Šárský (PAN ALOIS VRÁNA, zasloužilý člen sboru), Romana Adámková (ROMANA ADÁMKOVÁ, výčepní), Aneta Kaluža Klimešová (ANETA DĚDOCHOVÁ, jeho manželka), Kamila Janovičová (KAMILA JANOVIČOVÁ), Izabela Vydrová (IZABELA VYDROVÁ, konferenciérka), Sára Erlebachová (SÁRA ERLEBACHOVÁ), Janka Hoštáková (JANKA DRAHOVZALOVÁ)
Foto: Martin Kusyn