Kamila se narodila v Ostravě v roce 1992. V roce 2008 nastoupila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a během studia hudebně-dramatického oboru hostovala například ve Hře snů (Komorní scéna Aréna) nebo v Úkladech a lásce (Slezské divadlo Opava).
V roce 2011 si ji na konkurzu vybral režisér Ivo Macharáček do role Aničky v pohádce Tajemství staré bambitky.
Po maturitě se Kamila přestěhovala do Prahy, kde na DAMU studovala obor činoherní herectví. V posledním ročníku hostovala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích ve hře Kati a pět minut před premiérou dostala nabídku na angažmá.
Mezi léty 2017–2021 ztvárnila v tomto divadle téměř dvě desítky rolí, mezi nejvýraznější patří hlavní role Hany v Rybí krvi, Míny v Drákulovi nebo nejmenovaná postava v autorské hře Nesmír. Dosud také pravidelně účinkuje v představeních na Otáčivém hledišti Český Krumlov.
Kamila se objevila v několika seriálech (Ulice, Vyprávěj, Dáma a Král, Specialisté), videoklipech (Vees, Bandaband) a studentských filmech (Snovej, Jeleni, Jak blízko tomu jsem a další). V roce 2019 proběhla premiéra historického filmu Pláč svatého Šebestiána, v němž si zahrála postavu Ulrike.
Od nové sezóny se na ni mohou diváci NDM těšit v roli komorné Luizy v Osmi ženách a v roli kelnerky z Přívoza Brigely v připravované komedii Goldoni po ostravsku aneb Sluha dvou pánů (v alternaci s Renátou Klemensovou).
 
Obsazení - Sezóna:
GOLDONI PO OSTRAVSKU aneb Sluha dvou pánůBrigela, kelnerka z Přívoza
NANEBEVSTOUPENÍ LOJZKA LAPÁČKA ZE SLEZSKÉ OSTRAVYAnka
OSM ŽENLuiza, nová komorná
Fotografie - Sezóna:
GOLDONI PO OSTRAVSKU aneb Sluha dvou pánů
Kamila Janovičová (Brigela, kelnerka z Přívoza), Kateřina Breiská (Barbora Vinařová, koc z Brna), Jiří Sedláček (Jožo Horváth, cigán z Ostravy)
Foto: Radovan Šťastný
GOLDONI PO OSTRAVSKU aneb Sluha dvou pánů
Jiří Sedláček (Jožo Horváth, cigán z Ostravy), Kateřina Breiská (Barbora Vinařová, koc z Brna), Kamila Janovičová (Brigela, kelnerka z Přívoza)
Foto: Radovan Šťastný