Kamila se narodila v Ostravě v roce 1992. V roce 2008 nastoupila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a během studia hudebně-dramatického oboru hostovala například ve Hře snů (Komorní scéna Aréna) nebo v Úkladech a lásce (Slezské divadlo Opava).
V roce 2011 si ji na konkurzu vybral režisér Ivo Macharáček do role Aničky v pohádce Tajemství staré bambitky.
Po maturitě se Kamila přestěhovala do Prahy, kde na DAMU studovala obor činoherní herectví. V posledním ročníku hostovala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích ve hře Kati a pět minut před premiérou dostala nabídku na angažmá.
Mezi léty 2017–2021 ztvárnila v tomto divadle téměř dvě desítky rolí, mezi nejvýraznější patří hlavní role Hany v Rybí krvi, Míny v Drákulovi nebo nejmenovaná postava v autorské hře Nesmír. Dosud také pravidelně účinkuje v představeních na Otáčivém hledišti Český Krumlov.
Kamila se objevila v několika seriálech (Ulice, Vyprávěj, Dáma a Král, Specialisté), videoklipech (Vees, Bandaband) a studentských filmech (Snovej, Jeleni, Jak blízko tomu jsem a další). V roce 2019 proběhla premiéra historického filmu Pláč svatého Šebestiána, v němž si zahrála postavu Ulrike.
Od nové sezóny se na ni mohou diváci NDM těšit v roli komorné Luizy v Osmi ženách a v roli kelnerky z Přívoza Brigely v připravované komedii Goldoni po ostravsku aneb Sluha dvou pánů (v alternaci s Renátou Klemensovou).
 
ČLÁNKY:
(Moravskoslezský deník, 9. 2. 2022, s. 10)
 
 
Obsazení - Sezóna:
GOLDONI PO OSTRAVSKU aneb Sluha dvou pánůBrigela, kelnerka z Přívoza
NANEBEVSTOUPENÍ LOJZKA LAPÁČKA ZE SLEZSKÉ OSTRAVYAnka
OSM ŽENLuiza, nová komorná
TERORMeiserová
VIŠŇOVÝ SADDuňaša, panská
Fotografie - Sezóna:
NANEBEVSTOUPENÍ LOJZKA LAPÁČKA ZE SLEZSKÉ OSTRAVY
Kamila Janovičová (Anka), Robert Finta (Lojzek)
Foto: Martin Kusyn
NANEBEVSTOUPENÍ LOJZKA LAPÁČKA ZE SLEZSKÉ OSTRAVY
František Strnad (Deutscher / Hyneš), David Viktora (Staniolowski / Jurzena), Robert Finta (Lojzek), Kamila Janovičová (Anka), Petr Houska (Ludva)
Foto: Martin Kusyn
OSM ŽEN
Kamila Janovičová (Luiza, nová komorná)
Foto: Martin Kusyn
OSM ŽEN
Kamila Janovičová (Luiza, nová komorná), Aneta Klimešová (Zuzanka, starší sestra), Sára Erlebachová (Katka, mladší sestra), Anna Cónová (Paní Chanelová, hospodyně), Petra Kocmanová (Gábi, matka), Renáta Klemensová (Augusta, Gábina sestra), Marie Logojdová (Babi), Lada Bělašková (Blanka)
Foto: Martin Kusyn
TEROR
Kamila Janovičová (Meiserová)
Foto: Martin Kusyn
VIŠŇOVÝ SAD
Kamila Janovičová (Duňaša, panská), Robert Finta (Jaša, mladý sluha)
Foto: Martin Kusyn