Martin pochází z Prostějova (1989). První zkušenosti s divadlem získal během studií na gymnáziu díky studentskému divadlu Point. Po dokončení gymnázia začal účinkovat v olomouckém divadle Tramtarie, s nímž spolupracuje dodnes. V letech 2010 až 2014 studoval na DAMU obor alternativní a loutkové herectví pod vedením Jiřího Havelky. Od té doby se živí jako herec na volné noze. Je spoluzakladatelem divadelního souboru 11:55, který se věnuje tvorbě autorských inscenací, jež zpracovávají společensko-politická témata a vznikají formou vedené improvizace. Účinkuje v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Divadle Tramtarie a poslední tři roky externě spolupracuje s Národním divadlem v inscenacích Faust, Plukovník Švec a Kouzelná země. Věnuje se i rozhlasové tvorbě, a to jako externista pro Radio Wave a dále pro Český rozhlas Vltava. Mezi jeho koníčky patří hraní her (PC, board games), improvizace, sledování béčkových filmů a uvádění lidí do nekomfortních situací.
Obsazení - Sezóna:
ČEŠKY KRÁSNÉ, ČEŠKY MÉ!Muži
TESTOSTERONKornel, ženich; ornitolog
TESTOSTERONKornel, ženich; ornitolog
Fotografie - Sezóna:
TESTOSTERON
Petr Panzenberger (Janis, ženichův bratr; právník), David Viktora (Titus, číšník), Jiří Sedláček (Fistach, perkusista, bubeník), Robert Finta (Tretin, copywriter, textař), Martin Dědoch (Kornel, ženich; ornitolog)
Foto: Radovan Šťastný
TESTOSTERON
Jan Fišar (Stavros, ženichův otec), David Viktora (Titus, číšník), Petr Panzenberger (Janis, ženichův bratr; právník), Martin Dědoch (Kornel, ženich; ornitolog), Robert Finta (Tretin, copywriter, textař), Jiří Sedláček (Fistach, perkusista, bubeník)
Foto: Radovan Šťastný