Aktuální akce Ateliéru v sezóně 2019/2020

UČÍME (SE) DIVADLEM
 
Celoroční seminář pro pedagogy Moravskoslezského kraje je určen stávajícím i budoucím pedagogům s hlubším zájmem o divadlo. Pod vedením dramaturgyně Sylvie Vůjtkové se v semináři zaměříme na možnosti zapojení aktuální divadelní nabídky v kraji do výuky literatury. Zásadní součástí budou společné návštěvy vybraných představení v Národním divadle moravskoslezském, Divadle Petra Bezruče, Komorní scéně Aréna, Divadle loutek Ostrava, Divadle Mír, Slezském divadle Opava a Těšínském divadle, doplněné krátkou besedou s dramaturgy / uměleckými šéfy divadel. Týden po návštěvě představení se vždy setkáme v Ateliéru pro divadelní vzdělávání, kde proběhne rozborový seminář, na němž budeme o zhlédnutém představení diskutovat – od snahy naučit se pojmenovat, jak konkrétní interpretace (ne)fungovala a co bylo umocněno či potlačeno oproti literární předloze, k rozboru jednotlivých složek inscenace (režie, scénografie, kostýmy, herectví, hudba).

Pro více informací pište na e-mailovou adresu: atelier@vasedivadlo.cz.
SEŇOR KLUB
čtvrtek 27. února 2019 v 17.00 hodin v Divadle „12“
 
SEŇOR KLUB nabízí sérii setkání se stávajícími či emeritními umělci, zaměstnanci a bardy našeho divadla i jeho milovníky.
 
Během únorového setkání přivítá moderátorka Sandra Procházková hosty Halinu Kubeczkovou a Petra Millera.
 
Doporučujeme si včas rezervovat místo na e-mailu atelier@vasedivadlo.cz.
LADĚNÍ
 
Rodinná dopoledne určená rodičům s dětmi ve věku 4–5 let. Přijďte si společně pod vedením zkušených divadelních lektorů (Terezy Gérykové a Jindry Andrýska z Divadla loutek Ostrava) hrát, objevovat a tvořit.

Cyklus obsahuje 5 setkání, která začínají každou středu od 14.00 hodin, a to v následujících termínech:
11. března – 8. dubna 2020
15. dubna  – 13. května 2020
20. května – 17. června 2020
 
Setkání probíhají v příjemném prostředí Ateliéru pro divadelní vzdělávání, Milíčova 1, Ostrava – Moravská Ostrava.
Cena za cyklus činí 1000 Kč (rodič + dítě).
 
Vzhledem k velmi omezené kapacitě je nutná rezervace míst – PŘIHLÁŠKU naleznete pod tímto odkazem. Žádáme o vyplnění termínu, o který máte zájem.

 

ZAŽÍT MUZIKÁL aneb stepujeme, ať se děje, co se děje!
neděle 22. března 2020 od 12.30 do 14.00 hodin v Divadle Jiřího Myrona a v Ateliéru
 
Intenzivní muzikálový workshop zaměřený na techniku stepování s lektorkou Anežkou Knotkovou, která vystupuje v muzikálu Colea Portera Děj se co děj (Anything Goes).

Mimo praktické základy stepování se dozvíte i něco o historii stepu. Součástí muzikálového workshopu jsou 2 zvýhodněné vstupenky na odpolední představení muzikálu DĚJ SE CO DĚJ (Anything Goes) v Divadle Jiřího Myrona, které začíná v 16.00 hodin.
 
Vzhledem k omezené kapacitě míst prosíme o včasnou rezervaci na e-mailu: atelier@vasedivadlo.cz
 
• vhodné i pro začátečníky!
• vlastní stepařské boty výhodou, případně boty s rovnou podrážkou
• cena stepařského workshopu činí 150 Kč pro jednu osobu, současně obdržíte poukázku pro 2 osoby na odpolední představení muzikálu Děj se co děj
 
SENIORSKÉ DIVADELNÍ STUDIO
od 24. března 2020 v 10.30 hodin v Ateliéru
 
Jarní ateliérovou novinkou je otevření nové skupiny divadelního studia určené výhradně aktivním seniorům se zájmem o umění s důrazem na divadlo. Budeme si společně zpívat, hrát a rozvíjet dramatické dovednosti, ale také se setkáme se zajímavými hosty, navštívíme společně divadelní zákulisí a mnoho dalšího. Pravidelné schůzky (nebude-li určeno jinak) budou probíhat vždy v úterý od 10.30 do 12.00 hodin v Ateliéru.
 
Cena: 200 Kč za osobu (cena za cyklus 10 setkání)
 
Úvodní lekce proběhne v úterý 24. března v 10.30 hodin. Zájemci se mohou hlásit a více informací získat na e-mailu: vladimira.dvorakova@ndm.cz nebo na telefonním čísle 733 714 374. Kapacita studia je omezená, proto se hlaste co nejdříve!
NOC S ANDERSENEM
pátek 27. března 2020 od 18.00 hodin v Ateliéru
 
Přijď společně s námi prožít tu nejzajímavější pohádkovou noc v roce již po šesté!
 
Hračkářská dílna doktora Coppélia se shání po nových pomocnících. Pokud chceš být jedním z nich a proniknout do tajů hračkářského umění, přihlášku společně s dalšími informacemi najdeš pod odkazem níže. Určeno pro děti od 6 do 9 let.

Cena: 300 Kč za dítě (účastníci održí poukázky na zvýhodněné vstupenky na balet Coppélia)

Vzhledem k velmi omezené kapacitě je nutná rezervace míst – PŘIHLÁŠKU naleznete pod tímto odkazem.
 
 
Upozorňujeme, že na představení v Ateliéru se vstupenky neprodávají předem, ale rezervace je nutná na telefonu 733 714 374 
nebo e-mailem: vladimira.dvorakova@ndm.cz či atelier@vasedivadlo.cz.
 

 
ARCHIV AKCÍ:
Sezóna 2019/2020
Sezóna 2018/2019