Aktuální akce Ateliéru v sezóně 2019/2020

SEN JAKO NEKONEČNÝ PROSTOR PRO FANTAZII
výtvarná soutěž pro středoškoláky
 
Zkoušeli jste někdy zachytit a namalovat sen? Zajímá vás a baví surrealismus? Pokud ano, pošlete nám svá snová výtvarná díla (kresby, malby, koláže, objekty) do 8. prosince 2019 na adresu Ateliéru: Čs. legií 148/14, 702 00 Ostrava. Nejlepší práce odměníme vstupenkami na operu Julietta aneb Snář a vystavíme v naší virtuální galerii. Pokud nechcete dílo poslat, stačí jej kvalitně vyfotografovat a v elektronické podobě poslat na e-mail: atelier@vasedivadlo.cz.
ČAPEK DĚTEM
Čapkovská knižní dílna
sobota 21. prosince 2019 od 15.00 hodin do 18.00 hodin v Ateliéru / VÁNOČNÍ SPECIÁL

Děti se v průběhu těchto tvořivých dílen seznámí s různými formami výtvarného umění v divadle, ať už půjde o návrhy či výrobu kostýmů, masek a loutek, či přímo práce s jevištním prostorem. Cílem projektu ČAPEK DĚTEM je představit nejmladším divákům Josefa Čapka a Karla Čapka jednak jako inspirátory pro další umělce, uvědomit si jejich zásah do našeho kulturního dědictví s důrazem na tvorbu pro děti a seznamovat se s jejich rozmanitým dílem v souvislostech, a to právě prostřednictvím divadla a jeho nejrůznějších forem. ČAPEK  DĚTEM představuje oba bratry jako multioborové umělce (literatura, výtvarné umění, divadlo). Přijďte si vyrobit originální knížku, obal na ni či záložku se známými postavičkami z pohádek Josefa a Karla Čapků. Dílna je určena pro rodiče i děti od 5 let.
SEŇOR KLUB
čtvrtek 27. února 2019 v 17.00 hodin v Divadle „12“
 
SEŇOR KLUB nabízí sérii setkání se stávajícími či emeritními umělci, zaměstnanci a bardy našeho divadla i jeho milovníky.
 
Během únorového setkání přivítá moderátorka Sandra Procházková hosty Halinu Kubeczkovou a Petra Millera.
 
Doporučujeme si včas rezervovat místo na e-mailu atelier@vasedivadlo.cz.
 
Upozorňujeme, že na představení v Ateliéru se vstupenky neprodávají předem, ale rezervace je nutná na telefonu 733 714 374 
nebo e-mailem: vladimira.dvorakova@ndm.cz či atelier@vasedivadlo.cz.
 

 
ARCHIV AKCÍ:
Sezóna 2019/2020
Sezóna 2018/2019