Aktuální akce Ateliéru v sezóně 2018/2019

INTENZIVNÍ HODINA V RYTMU TANGO ARGENTINO!
sobota 27. dubna v 15 hodin v Baletním sále Divadla Jiřího Myrona
 
Tanečníci baletu NDM Vás provedou choreografií Après rasage na hudbu Ástora Piazzolly.
Naučíte se kousek choreografie, kterou můžete vidět v představení ALL THAT JAZZ, ROCK, BLUES. Zkusíte si partnerský tanec, přestože partnera s sebou potřebovat nebudete! Zažijete intenzivní hodinu v rytmu tango argentino. Mluvit se bude anglicky, španělsky, italsky i česky.
 
Přihlašujte se e-mailem na atelier@vasedivadlo.cz nebo telefonicky na 733 714 374, kapacita míst je omezená! Účastníci kurzu obdrží 2 zvýhodněné partnerské vstupenky na představení 19. května v 16.00 hodin á 100 Kč.
STORYTELLINGOVÝ VÍKEND! STRHNI SVÉ OKOLÍ VYPRÁVĚNÍM!
sobota 27. dubna – neděle 28. dubna 2019
 
Workshop pod vedením zkušených storytellerů v čele s hercem Divadla Petra Bezruče Milanem Cimerákem a jeho kolegy je určen především pedagogům, kteří hledají alternativní metody výuky. Inspirativní víkendová dílna nejen pro učitele.
 
Cena dvoudenního kurzu: 800 Kč (platba na místě v hotovosti), v ceně je možnost přespání přímo v Ateliéru (spacák, karimatka)
 
Pro účastníky kurzu a zájemce o večerní divadelní představení v Divadle Jiřího Myrona nabízíme zvýhodněnou vstupenku v ceně 100 Kč na muzikál ANYTHING GOES (DĚJ SE CO DĚJ) v sobotu 27. 4. od 18.30 hodin.
 
Místo konání: Ateliér pro divadelní vzdělávání, Milíčova 1, Ostrava (vstup na rohu ul. Milíčova a Čs. legií)
 
Vyplněnou přihlášku prosím pošlete e-mailem do 25. 4. 2019 na: atelier@vasedivadlo.cz.
 
Kapacita kurzu je omezená!
UMĚNÍ RÉTORIKY
sobota 11. května – neděle 12. května 2019
 
Herec Šimon Krupa (Komorní scéna Aréna) vás zasvětí do teorie i praxe mluveného projevu a jeho podob. Zdokonalíte své řečnické schopnosti a naleznete nové cesty, jak pracovat s hlasem nejen ve své profesi, ale i v běžném životě.
 
Cena dvoudenního kurzu: 800 Kč (platba na místě v hotovosti), v ceně je možnost přespání přímo v Ateliéru (spacák, karimatka).
 
Místo konání: Ateliér pro divadelní vzdělávání, Milíčova 1, Ostrava (vstup na rohu ul. Milíčova a Čs. Legií).
 
Pro účastníky kurzu nabízíme zvýhodněnou vstupenku za 100 Kč na muzikál JESUS CHRIST SUPERSTAR v sobotu 11. května 2019 v 18,30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.
 
Vyplněnou přihlášku prosím pošlete e-mailem do 9. 5. 2019 na: atelier@vasedivadlo.cz
 
Kapacita kurzu je omezená!
středa 15. května 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Situační koncert cimbalisty, skladatele a performera Daniela Skály a jeho přátel. Akční, komunikativní, nevšední a hlavně zážitkový nově v produkci Ateliéru pro divadelní vzdělávání.
 
Daniel Skála, patří mezi špičkové profesionální hráče na cimbál, který získal řadu cen na různých mezinárodních soutěžích. Věnuje se především umělecké hudbě období baroka a zejména hudbě současné. 
 
Daniel Skála obdržel v letošním roce v kategorii artificiální hudba „Instrumentalista roku" Cenu Jantar za produktivní uměleckou činnost a mimořádnou impulzivní interpretaci.
REGENERACE UMĚNÍM
čtvrtek 16. května v 17 hod.
 
Přijďte se prostřednictvím umění nechat přenést ke svému nitru a vnímat jen uzdravující sílu slova a hudby. Regenerační tvořivý podvečer povede  Yvetta Ellerová.
 
OBHAJOBY MATURITNÍCH PRACÍ SPOJENÉ S VERNISÁŽÍ
pátek 17. května 2019 v 17.00 hodin
 
Ateliér se propojuje s výtvarným uměním! Prostory zkušebny Ateliéru budou od května 2019 každoročně sloužit pro výstavu maturitních prací studentů Střední umělecké školy Ostrava! Přímo v prostorách Ateliéru pak v pátek 17. května proběhne obhajoba maturitních prací. Odpoledne od 17 hodin bude probíhat vernisáž pro širokou veřejnost. Obrazy budou v Ateliéru umístěny až do jara roku 2020, kdy budou nahrazeny novými pracemi.
DEN DĚTÍ S ATELIÉREM NA HLUBINĚ! (v rámci 11. ročníku festivalu Dream Factory)
sobota 1. června 2019 od 13.00 do 17.00 hodin
 
V rámci sobotního festivalového odpoledne, které bude věnováno svátku všech dětí, bude možné zhlédnout představení, zazpívat si a zúčastnit se workshopů, které vznikají v koprodukci Ateliéru a Dream Factory v Dolní oblasti Vítkovic před kavárnou Maryčka.
Program:
13.00 O pejskovi a kočičce aneb Čapek dětem Operní studio NDM zahraje a zazpívá pohádku O pejskovi a kočičce. A tentokrát přidá ještě nášup v podobě čapkovského workshopu! Těšte se.
15.00 Johanka vypravuje Pohádky, balady, bajky a písně v podání Johanky Habiballa a jejich kamarádů.
16.00 Divadelní krysy Hrají, zpívají, tančí a smějí se ti, od nichž se to nejméně očekává. Vystoupení neumělců a všelijakých jiných smělců motajících se okolo ostravských divadel inspirovaný nonsensovou poezií Christiana Morgensterna rozradostní všechny generace.
JOHANKA VYPRAVUJE
Pohádky, bajky a písničky
sobota 8. a neděle 16. června 2019 v 16.00 hodin v Ateliéru
 
Jemně interaktivní a zbrusu nové představení čtrnáctileté členky Operního studia při NDM Johany Habiballa. Dívka vypráví, předvádí, zpívá a tančí ostatním příběhy, pohádky, bajky a balady. Na míru do našeho ateliérového prostoru ušil a režíroval hudební skladatel Pavel Helebrand. Účinkují Johana Habiballa, Rozálie Kubíková a další kamarádi.
 
Vstupné: dospělí 80 Kč / děti 40 Kč
Nutná rezervace míst na ateliér@vasedivadlo.cz nebo telefonu 733 714 374!

ve dnech 29. – 30. srpna 2019
 
I letos pořádáme v pořadí již devátou Letní divadelní školu pro pedagogy. Přijďte se spolu s námi učit divadelnímu jazyku!

Upozorňujeme, že na představení v Ateliéru se vstupenky neprodávají předem, ale rezervace je nutná na telefonu 733 714 374 nebo e-mailem: vladimira.dvorakova@ndm.cz či atelier@vasedivadlo.cz.