Ateliér v sezóně 2018/2019

Lze se SMÍŘIT s NAŠÍ minulostí?
21. března 2019 v 18.00 v Centru Pant
 
Moderovaná beseda nejen o ostravských inscenacích s jejich autory a režiséry, ale především o lidských hodnotách a o složitém vyrovnávání se s temnými stránkami v nás i v naší moderní historii z různých úhlů pohledu. Hosté debaty budou režiséři a dramatici: Janusz Klimsza, Tomáš Vůjtek a Silvester Lavrík.
 
Pro návštěvníky debaty bude připraven kupón na 60% slevu na poslední 3 večerní uvedení inscenace Naše třída v Divadle Antonína Dvořáka v termínech 19. a 23. března a 10. a 30. dubna v 18.30 hod.
ŽONGLUJI, ŽONGLUJEŠ, ŽONGLUJEME
sobota 9. března od 14 hod. – 17 hod.
 
Proč je dobré umět v životě třeba právě žonglovat a s čím vším je to možné? A jak si takové žonglérské „náčiní“ sami vyrobíte? Přijďte se dozvědět více a naučit se základy této dovednosti s hercem a geniálním žongléřem Milanem Cimerákem! Workshop je určen dětem od 5 let i dospělým!
DRAMATICKÁ PŘÍPRAVKA
Zahajujeme ve středu 6. března 2019 v 15.00 hodin v Ateliéru. 
 
Nový projekt pro předškoláky ve věku od 5 do 6 let. Rádi si hrajete? Chcete s námi poznávat divadelní svět? Přijďte do naší dramatické přípravky plné her a cvičení pro nejmenší. Délka lekce 45 minut. 
 
Přihláška do Dramatické přípravky ke stažení ZDE.
středa 6. března od 10.30 do 11.30 hod.
 
V našem novém programu navazujeme na evropský trend tvorby nazývaný Theatre for very young (tzv. divadlo pro nejmladší) a na náš dřívější cyklus Mamasessions.
 
V Ateliéru nabízíme dětem od 2 do 4 let první kontakt s divadlem, který je interaktivní, respektuje jejich potřeby a citlivě je uvádí do světa zvuků, hlasů, pohybů, dotyků a loutek. 
 
Pojďte tedy společně se svými dětmi poznávat a vnímat pohyby, hudbu, prostor, hlas a pozvolna se ladit na postupné vnímání divadelního jazyka. 
 
Cyklus LADĚNÍ obsahuje 10 lekcí. Přihláška na Ladění ke stažení ZDE.
SEŇOR KLUB
pondělí 4. března v 17 hodin
 
Pravidelná setkávání přátel divadla a neformální povídání o něm – a to vždy se zajímavým hostem! Tentokrát s Jankou Ryšánek Schmiedtovou, uměleckou šéfkou Divadla Petra Bezruče a režisérkou inscenace Kuřačky, která se vrací právě v březnu na jeviště komorního Divadla „12.“  Otevřeno všem  příznivcům, převážně z řad seniorů! Jste srdečně zváni!
DYŽ SA TEN VALÁŠEK NARODÍ
sobota 23. února v 10 hodin
 
Hudebně-loutkové představení nejen o lidových zvycích na Valašsku s hudební dílničkou pro předškoláky i jejich rodiče s Magdalenou Kučerkovou, houslistkou a primáškou CM Voděnka.
 
Vstupné
dospělí: 80 Kč
děti: 40 Kč