OPERETA / MUZIKÁL
DĚKUJEME...
Premiéra 11.9.2020, 18:45 hodin
Divadlo Jiřího Myrona
arrow-left arrow-left
  • Detail
  • Realizační tým / Obsazení
  • Termíny představení
  • Články, video, audio
arrow-right arrow-right

DĚKUJEME...

Premiéra 11.9.2020, 18:45 - Divadlo Jiřího Myrona

Benefiční muzikálový koncert věnovaný všem, kteří pomáhají

logoInformace
 
Slavnostní koncert coby poděkování Národního divadla moravskoslezského všem zdravotnickým pracovníkům, kteří pomáhali v první linii. Součástí večera bude také benefice ve prospěch Českého červeného kříže. Zazní hity ze světových muzikálů. Koncert bude živě přenášet Český rozhlas Ostrava tak, aby odměněnými nebyli „jen“ zdravotníci přítomní v sále Divadla Jiřího Myrona.  

Národní divadlo moravskoslezské si je vědomo složité a namáhavé práce všech, kteří během koronavirové krize působili v tzv. „první linii“. Děkujeme tak, jak to umíme nejlépe – uměním.
Iniciátorem večera se stal dirigent souboru operety/muzikálu Marek Prášil, který je sám mnohaletým členem Českého červeného kříže. V průběhu koronavirové pandemie se aktivně zapojil do pomoci poskytované ČČK. Pod těmito dojmy vznikla jednak hudební dramaturgie koncertu, jednak časová osa všech stěžejních momentů z tohoto období a s ní i obrazový dokument složený z fotografií našich předních fotografů (např. Martina Straky) , který by měl koncert doprovázet.

Hlavními účinkujícími tohoto jedinečného představení jsou čtyři držitelé Ceny Thálie v muzikálovém oboru Martina Vlčková, Hana Fialová, Tomáš Savka a Petr Gazdík (nynější umělecký šéf muzikálového souboru Městského divadla Brno). Hrají sólisté instrumentalisté orchestru operety/muzikálu pod taktovkou dirigenta Marka Prášila. Speciálním hostem bude Jaromír Nohavica. Večer moderují sólisté souboru Eva Zbrožková a Libor Olma.
 
Zazní světoznámé melodie z muzikálů Evita, Jekyll a Hyde, Bídníci a z mnoha dalších…

Uvádíme 11. září 2020 v Divadle Jiřího Myrona – ZADANÉ PREDSTAVENÍ (není možné zakoupení vstupenek). Koncert bude vysílán živě Českým rozhlasem. Sledujte on-line vysílání koncertu na YouTube kanále Českého rozhlasu Ostrava  a podpořte Český červený kříž v Ostravě formou dárcovských SMS!
 

 
Mediální partneři:        
Partneři:      

 

logoRealizační tým
Hudební nastudování
Dirigent
Dramaturgická spolupráce
Scéna
Sound design
Lighting design
Korepetice
logoObsazení - Sezóna:
Datum Začátek Místo Typ Detail Vstupenky
11.9.2020 18:45Divadlo Jiřího MyronaPremiérazobrazit detail

Inscenace není na repertoáru.