OPERETA / MUZIKÁL
DĚKUJEME...
Premiéra 11.9.2020, 18:45 hodin
Divadlo Jiřího Myrona
arrow-left arrow-left
  • Detail
  • Realizační tým / Obsazení
  • Termíny představení
arrow-right arrow-right

DĚKUJEME...

Premiéra 11.9.2020, 18:45 - Divadlo Jiřího Myrona

Benefiční muzikálový koncert věnovaný všem, kteří pomáhali

logoInformace
Muzikálový koncert souboru operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského coby poděkování všem zdravotnickým pracovníkům, kteří pomáhali v první linii. Součástí večera bude také benefice ve prospěch Českého červeného kříže.

Národní divadlo moravskoslezské si je vědomo složité a namáhavé práce všech, kteří během koronavirové krize působili v tzv. „první linii“. Proto se rozhodlo poděkovat tak, jak to umí nejlépe – svými dovednostmi a umem. Slavnostní muzikálový benefiční koncert bude také reflektovat 10 let historie souboru operety/muzikálu NDM.
Iniciátorem večera se stal dirigent tohoto souboru Marek Prášil, který je sám mnohaletým členem Českého červeného kříže. V průběhu koronavirové pandemie se aktivně zapojil do pomoci poskytované ČČK. Pod těmito dojmy vznikla jednak hudební dramaturgie koncertu, jednak časová osa všech stěžejních momentů z tohoto období a s ní i obrazový dokument složený z fotografií našich předních fotografů, který by měl koncert doprovázet.

Hlavními účinkujícími tohoto jedinečného představení jsou čtyři držitelé Ceny Thálie v muzikálovém oboru Martina Vlčková, Hana Fialová, Tomáš Savka a Petr Gazdík (nynější umělecký šéf muzikálového souboru Městského divadla Brno). Hrají sólisté instrumentalisté orchestru operety/muzikálu pod taktovkou dirigenta Marka Prášila. Speciálním hostem bude Jaromír Nohavica. Večer moderují sólisté souboru Eva Zbrožková a Libor Olma. Autorem fotografií pro projekce je Martin Straka.
 
Zazní světoznámé melodie z muzikálů Evita, Jekyll a Hyde, Bídníci a z mnoha dalších…

Uvádíme 11. září 2020 v Divadle Jiřího Myrona – ZADANÉ PREDSTAVENÍ (není možné zakoupení vstupenek). Koncert bude vysílán živě Českým rozhlasem.
 
Mediální partneři:        
Partneři:      

 

logoRealizační tým
logoPředstavení
Datum Začátek Místo Typ Detail Vstupenky
11.9.2020 18:45Divadlo Jiřího MyronaPremiérazobrazit detail