Narodil se v italském městě Novara nedaleko Milána. V Miláně získal taneční vzdělání na baletní akademii (Accademia Ucraina di Balletto Scuola, 2010–2012) a v roce 2016 absolvoval akademii tance (Scuola Danza Accademia). V průběhu studia se v letech 2016 a 2017 účastnil řady workshopů, například letních tanečních kurzů pořádaných společností Dutch Summer Dance Course (DeDSDC) v Haagu v Nizozemsku, zaměřených na studium mistrovských děl světových choreografů Jiřího Kyliána a Hanse van Manena.

Od roku 2017 působil v baletním souboru Macedonian Opera and Ballet v Makedonii, v roce 2018 v italském juniorském souboru NeoClassic Ballet Junior Company v Miláně a poté v Národním divadle v Bělehradu (2019–2020). V Makedonii a v Bělehradě tančil například v choreografiích Konstantina Kostjukova, Itzika Galiliho a Vasilijeva Medveděva.

Získal několik ocenění – například na mezinárodním festivalu v italském Nepi (Festival Internazionale della Danza e delle Danze, 2020), první místo na soutěži Global International Dance Competition v Whenzou v Číně (2019), cenu za umělecký výkon získal na mezinárodní taneční soutěži Kolíně nad Rýnem v Německu (2018) a cenu Maria Antonietta Berlusconi Award na baletní soutěži pořádané agenturou Premio MAB v Miláně v Itálii.

V sezóně 2020/2021 byl stálým hostem souboru baletu NDM, od sezóny 2021/2022 působí jako sborista s povinností sóla.
 
Inscenační tým - Sezóna:
ZDENČINY A JINÉ VARIACE LEOŠE JANÁČKAChoreografie

Obsazení - Sezóna:
KORZÁRPOSÁDKA KAPITÁNA LE FOLA
DRUŽINA LANKEDEMA
STRÁŽE
NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTISborové scény
ROSSINIHO KARTYSBOROVÉ SCÉNY
KORZÁRPOSÁDKA KAPITÁNA LE FOLA
DRUŽINA LANKEDEMA
STRÁŽE
TANČÍCÍ MOSTYBALET
TASTE BALLET OSTRAVA! Baletní hostina z Ostravy na kanále YouTube NDM.fragment z baletu NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI/LES LIAISONS DANGEREUSES
fragment z baletu DON QUIJOTE
fragment z baletu COPPÉLIA
ZDENČINY A JINÉ VARIACE LEOŠE JANÁČKAZDENČINY VARIACE
DUMKA PRO HOUSLE A KLAVÍR
IDYLA PRO SMYČCE
Fotografie - Sezóna:
MAHLEROVY VZPOMÍNKY
Giovanni Messeri, Simone Giroletti, Mario Sobrino
Foto: Lucie Maceczková
TANČÍCÍ MOSTY
Simone Giroletti, Natalia Adamska
Foto: Serghei Gherciu
TANČÍCÍ MOSTY
Adrienn Tiszai, Simone Giroletti
Foto: Lucie Maceczková