ÚNOROVÝ ZPRAVODAJ NDM JIŽ NYNÍ ON-LINE!
17.1.2024
Právě vychází únorový zpravodaj Národního divadla moravskoslezského, ve kterém Vám přehledně představíme program v Divadle Antonína Dvořáka, Divadle Jiřího Myrona i Divadle „12“. Před námi jsou hned dvě premiéry!
 
Třetí operní premiérou aktuální sezóny je obnovené nastudování inscenace Smetanových BRANIBORŮ V ČECHÁCH, jež se na repertoár vrací po bezmála sedmi letech. Inscenace v hudebním nastudování Jakuba Kleckera a v režii Jiřího Nekvasila vznikla v roce 2016 a v témže roce byla také uvedena v rámci 58. ročníku někdejšího Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Premiéra 22. února 2024 v Divadle Antonína Dvořáka.
 
Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 proběhne ve dvou uvedeních: od 2. března (den 200. výročí narození Bedřicha Smetany) do 10. března a od 4. května do 12. května (den 140. výročí jeho úmrtí). Balíček SMETANA2024 nabízí zvýhodnění 20 % při zakoupení 4 a více vstupenek na 4 a více představení z březnového a květnového provedení cyklu. Lze kombinovat březnová a květnová představení.
 
Další únorovou premiéru připravuje soubor muzikálu v Divadle Jiřího Myrona. Dlouho očekáváný titul CHICAGO uvidí premiérové publikum 29. února 2024. Muzikál bude režírovat šéfka souboru muzikálu Gabriela Petráková. Hudebního nastudování se ujal Jakub Žídek a choreografii vytvořili Ladislav Cmorej a Simona Machovičová. Zajímavostí je, že v této inscenaci nebude orchestr umístěn tradičně v orchestřišti, ale přímo na scéně: mnoho hudebních čísel je totiž v ději zasazeno do kabaretního prostředí, ve kterém kapela reálně figuruje. Muzikál uvádíme v licenci Concord Theatrical Corporation.
 
Soubor baletu uvede naposledy v sezóně komický balet pro rodiny s dětmi COPPÉLIA, a to v sobotu 10. února v 18.30 hodin a v neděli 11. února 2024 v 16 hodin v Divadle Jiřího Myrona. Čeká nás derniéra baletu HORA světového tvůrce Ohada Naharina. Diváci mohou toto jedinečné představení zhlédnout v neděli 18. února v 16 hodin a v úterý 20. února (derniéra) 2024 v 19 hodin v Divadle Jiřího Myrona.
 
Soubor činohry pro Vás připravuje bryskní konverzační komedii PRAVDA od nejhranějšího současného francouzského dramatika Floriana Zellera. Zábavný příběh plný nečekaných zvratů o dvou manželských párech a jejich nevěrách uvedeme v premiéře 15. března 2024 v 19 hodin v Divadle „12“.