Basbarytonista Boris Prýgl zahájil sezónu 2022/2023 koncertem v Českém Krumlově, následovalo vystoupení na festivalu Dvořákova Praha v koncertním provedení Rusalky (role Hajného) s Českou filharmonií pod taktovkou Semjona Byčkova (19., 21., 23. 9.) a debut ve Finsku. V Národním divadle v Praze se opět ujme role Guglielma (Così fan tutte).

V letech 2019–2021 byl Boris Prýgl sólistou Bavorské státní opery v Mnichově, kde se představil jako Morales (Carmen), Ping (Turandot), Kníže Otokar (Čarostřelec), Lovec (Rusalka), Marco (Gianni Schicchi) ad. V lednu 2022 debutoval v pražském Národním divadle jako Guglielmo (Così fan tutte). V březnu 2022 se podílel ve vídeňském Musikvereinu a v Labské filharmonii v Hamburku na provedení Janáčkovy Glagolské mše s Českou filharmonií pod taktovkou Semjona Byčkova. Na svém kontě má několik vítězství v pěveckých soutěžích včetně titulu absolutního vítěze Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech v roce 2015. K jeho zahraničním úspěchům patří 2. místo a cena za nejlepší interpretaci Mozarta v Mezinárodní soutěži Ferruccia Tagliaviniho v Rakousku. V červenci 2017 se stal finalistou dvou prestižních mezinárodních pěveckých soutěží: Belvedere a Operalia Plácida Dominga (v Operalii mu byla udělena také Cena Birgit Nilsson). V září 2019 získal Cenu tehdejšího ředitele Vídeňské státní opery Dominiqua Meyera v soutěži Stella Maris International Vocal Competition.

Boris Prýgl studoval u Zlatice Livorové a absolvoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě ve třídě Petera Mikuláše. V roce 2022 absolvoval na VŠMU doktorandské studium se specializací na ruskou písňovou tvorbu. První jevištní zkušenosti získal ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, a to jako Leporello (Don Giovanni), Don Basilio (Lazebník sevillský), Don Fernando (Fidelio), Pietro (Simon Boccanegra), Brander (Faustovo prokletí) a v titulní roli v Paisiellově opeře Král Teodor v Benátkách. V květnu 2017 vystoupil na recitálu na Pražském jaru a ujal se role Vychovatele v české premiéře Rossiniho opery Hrabě Ory v Národním divadle Brno. V letech 2017–2019 byl členem operního studia Bavorské státní opery v Mnichově.

Sezóna 2022/2023
Umělec je zastoupen Alenou Kunertovou, Nachtigall Artists
tel: +420 602 219 611, e-mail: a.kunertova@nachtigallartists.cz.

Za pravdivost a věcnou správnost informací uvedených v životopise zodpovídá umělec.