OFF PROGRAM MÁJOVÉHO SMETANOVSKÉHO CYKLU
OPERA / 1.5.2024
Blíží se květnový Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024! Naposledy uvedeme všech 8 oper Bedřicha Smetany, na trase Praha–Ostrava vypravíme speciální Smetanov(sk)é vlaky a uspořádáme dvě zajímavé besedy.
 
Zveme Vás na besedu s názvem Bedřich Smetana očima Pavla Kosatíka a Jiřího Nekvasila. Debatou zahajujeme květnový Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 a uskuteční se 3. května 2024 v 19 hodin v Centru PANT.
 
Druhá beseda Do dvojky se Smetanou se uskuteční se „smetanology“ Kateřinou Viktorovou a Martinem Šochmanem za hudebního doprovodu koncertní mistryně operního orchestru NDM Lucie Staňkové a uměleckého šéfa opery NDM Marka Šedivého 8. května 2024 v 17 hodin ve 2Caffe&Bar (Zahradní 1282/10, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz).
 
Nabízíme Vám jedinečnou a na dlouhou dobu poslední možnost zhlédnout během 9 dnů všech osm dokončených oper Bedřicha Smetany. Ve spolupráci s Českými drahami zajistilo Národní divadlo moravskoslezské vlakové spojení mezi Prahou a Ostravou. Pojeďte s námi na operu do Ostravy speciálním Smetanov(sk)ým vlakem! V sobotu 4. května vypravujeme vlak na operu Braniboři v Čechách, v úterý 7. května na Dvě vdovy, ve čtvrtek 9. května je na programu Hubička a v sobotu 11. května bude možné vlakem dojet z Prahy přes Olomouc až k Čertově stěně. Více informací ZDE.
 
SMETANOVSKÝM VLAKEM taky na NOVÉHO DIANIŠKU DO OSTRAVY!
Využijte speciální Smetanov(sk)ý vlak a dojeďte na světovou premiéru hry Tomáše Dianišky DEN ZÚČTOVÁNÍ. Více informací ZDE.