BIENÁLE NODO (DNY NOVÉ OPERY OSTRAVA) JDE DO FINÁLE!
OPERA / 30.6.2024
Dnes v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka vyvrcholí sedmé bienále festivalu NODO! Nenechte si ujít operu skladatelky Ann Cleare The Little Lives (Malé životy). Vstupenky ZDE.
 
Ann Cleare je jednou z neuznávanějších skladatelek současnosti. Dílo The Little Lives vzniklo před dvěma lety pro prestižní Mnichovské bienále a jeho teprve druhé uvedení se uskuteční dnes – v neděli 30. června 2024 v 18.30 hodin. Diváci uslyší hvězdné pěvecké obsazení za doprovodu Ostravské bandy. Diriguje Bruno Ferrandis, režie Jiří Nekvasil.
 
V sobotu jsme v Divadle Jiřího Myrona uvedli hned dvě světové premiéry, obě na objednávku festivalu. Ambientní opera Newyorčana Iana Davise (1989) na text básnířky Emily Dickinson pro orchestr a sbor nese jméno Ephemeral Pulse (Pomíjivý puls) a je uvozena verši: „Věčnost se skládá z dnešních dní - není to jiný čas..." . Ostravskou bandu a Canticum Ostrava dirigoval Petr Kotík. Režie Jiří Nekvasil, scéna David Bazika.
 
Foto Martin Popelář
Druhým příspěvkem večera byl první operní opus Haštala Hapky (1997). Děj opery Až tu všichni budou se odehrává během jednoho nedělního rodinného oběda, neustále narušovaného zprávami z policejního vyšetřování. V hlavní roli příběhu stojí Děda v podání Vladislava Georgieva. Režisérkou inscenace, v níž účinkuje také jazzové kombo, byla Vilma Bořkovec. Gratulujeme všem účinkujícím a inscenačním týmům obou děl!
 
Foto Martin Popelář