OPERA
DĚKABRISTÉ
Jurij Alexandrovič Šaporin
Premiéra 12.10.1957, 19:00 hodin
Divadlo Zdeňka Nejedlého (DAD)
arrow-left arrow-left
  • Detail
  • Realizační tým / Obsazení
  • Termíny představení
  • Fotografie
arrow-right arrow-right

DĚKABRISTÉ

Jurij Alexandrovič Šaporin

Premiéra 12.10.1957, 19:00 - Divadlo Zdeňka Nejedlého (DAD)

logoInformace

Libreto podle Alexeje Nikolajeviče Tolstého

logoObsazení - Sezóna:
Rylějev (děkabristé)
Pestěl (děkabristé)
Bestužev (děkabristé)
Trubeckoj (děkabristé)
Kachovskij (děkabristé)
Jakubovič (děkabristé)
Ščepin-Rostovskij (děkabristé)
Rostovcev (děkabristé)
Olga Mironovna, matka Ščepinova
Orlova, zchudlá šlechtična, sousedka Ščepinových
Marja Timofějevna, hospodyně u Ščepinových
Nikolaj I., car
Generál-gubernátor
Metropolita Serafim
Lukin, raněný voják
1. strážník
2. strážník
Nastěnka, Rylějevova dcerka
Lid, vojáci, řemeslníci, rolníci, nevolníci, cikáni, stráže, hosté na plesu (operní sbor SDO, žáci konzervatoře, Pěvecké sdružení ZK dolu Hlubina; sbormistr: J. Šindel j.h.)
Datum Začátek Místo Typ Detail Vstupenky
12.10.195719:00Divadlo Zdeňka Nejedlého (DAD)Premiérazobrazit detail

Inscenace není na repertoáru.

logoFotografie z představení
První obraz prvního dějství - Na statku pod Moskvou

Vladimír Šrámek (Scéna), Ludmila Komancová (Olga Mironovna, matka Ščepinova)
Foto: František Krasl
Druhý obraz prvního dějství - Na poštovní stanici

Vladimír Šrámek (Scéna), Čeněk Mlčák (Trubeckoj (děkabristé)), Alice Spohrová (Stoša, cikánka), Jiří Wooth (Ščepin-Rostovskij (děkabristé)), Lubomír Procházka (Kachovskij (děkabristé))
Foto: František Krasl
Třetí obraz prvního dějství - Jarmark

Vladimír Šrámek (Scéna)
Foto: František Krasl
Čtvrtý obraz druhého dějství - U Rylějeva

František Janda (Ščepin-Rostovskij (děkabristé)), Lubomír Procházka (Kachovskij (děkabristé)), Rudolf Kasl (Rylějev (děkabristé))
Foto: František Krasl
Čtvrtý obraz druhého dějství - U Rylějeva

Blažena Kaslová (Nastěnka, Rylějevova dcerka), Rudolf Kasl (Rylějev (děkabristé))
Foto: František Krasl
Čtvrtý obraz druhého dějství - U Rylějeva

Rudolf Juza (Jakubovič (děkabristé)), Jaroslav Deršák (Rostovcev (děkabristé)), Lubomír Procházka (Kachovskij (děkabristé))
Foto: František Krasl
Čtvrtý obraz druhého dějství - U Rylějeva

Lubomír Procházka (Kachovskij (děkabristé)), Rudolf Kasl (Rylějev (děkabristé)), Rudolf Juza (Jakubovič (děkabristé)), Karel Průša (Bestužev (děkabristé))
Foto: František Krasl
Šestý obraz druhého dějství - Senátní náměstí

Vladimír Šrámek (Scéna)
Foto: František Krasl
Karel Průša (Bestužev (děkabristé)), Jiří Wooth (Ščepin-Rostovskij (děkabristé)), Jaroslav Skácel (Metropolita Serafim)
Foto: František Krasl
Sedmý obraz třetího dějství - Ples

Emerich Gabzdyl (Choreografie), Otakar Schindler (Kostýmy), Josef Stejskal (Kostýmy), Marie Stejskalová (Kostýmy)
Foto: František Krasl
Jiří Herold (Pestěl (děkabristé)), Jiří Wooth (Ščepin-Rostovskij (děkabristé))
Foto: František Krasl
Jiří Wooth (Ščepin-Rostovskij (děkabristé)), Bohumila Jechová (Jelena, její dcera)
Foto: František Krasl
František Janda (Ščepin-Rostovskij (děkabristé)), Bronislava Taufrová (Jelena, její dcera)
Foto: František Krasl
Dalibor Jedlička (Nikolaj I., car)
Foto: František Krasl
Dagmar Průšová (Stoša, cikánka)
Foto: František Krasl
Karel Průša (Bestužev (děkabristé))
Foto: František Krasl
Rudolf Kasl (Rylějev (děkabristé))
Foto: František Krasl
Rudolf Kasl (Rylějev (děkabristé))
Foto: František Krasl
Miloslav Nekvasil (Benkendorf)
Foto: František Krasl
Deváty obraz třetího dějství - Cesta na Sibiř (Závěrečná scéna)

Foto: František Krasl
Deváty obraz třetího dějství - Cesta na Sibiř (Závěrečná scéna)

Foto: František Krasl
Generální zkouška

Josef Kuchinka (Dirigent), Karel Průša (Bestužev (děkabristé)), Jurij Alexandrovič Šaporin, Čeněk Mlčák (Trubeckoj (děkabristé))
Foto: František Krasl
Generální zkouška

Ilja Hylas (Režie), Jurij Alexandrovič Šaporin, Josef Kuchinka (Dirigent)
Foto: František Krasl
Premiéra - děkovačka

Josef Kuchinka (Dirigent), Jurij Alexandrovič Šaporin
Foto: František Krasl