Články z webu
KVĚTY A KOŘENY-recenze
(21. 4. 1959)
Obsazení - Sezóna:
ĎÁBLI | Otec Ambrož |
OLDŘICH A BOŽENA ANEB KRVAVÉ SPIKNUTÍ V ČECHÁCH | Doman, Jaromírův člověk |
ZALAMEJSKÝ RYCHTÁŘ | Písař |
HOTEL U NĚŽNÉKO KOCOURA (BROUK V HLAVĚ) | Baptista, nemocný strýček |
KONEC VŠE NAPRAVÍ | Rinaldo, správce |
SMRT IVANA HROZNÉHO | Truksas |
JEHO UROZENOST PAN MĚŠŤÁK (MĚŠŤÁK ŠLECHTICEM) | 1. lokaj |
LETNÍ HOSTÉ | Kropilkin, hlídač |
NAŠI FURIANTI | Kašpar Šmejkal, sedlák a obecní výbor |
PEKAŘ A KOČKA | Dědek |
RACEK | Kuchař |
RUR | 4. robot |
NAŠE MĚSTEČKO | Carter |
SVATBA S PODVODEM ANEB PODVOD SE SVATBOU | Pan Věchet |
VELKÁ PARUKA | Profesor Bramond |
DEVÁTÝ SPRAVEDLIVÝ | Nachor, pohodný |
DRAHOMÍRA A JEJÍ SYNOVÉ (KRVAVÉ KŘTINY) | Starý muž z okolí pražského |
JULIUS CAESAR | Věštec |
LUCERNA | Žán, služebník |
MOLIÉRE | Nápověda |
ARISTOKRATI | Lékař |
JAK SE VÁM LÍBÍ | Adam, Oliverův služebník |
LUCERNA | Žán, služebník |
VÁLKA S MLOKY | Sir Oliver Dodge Kardinál Profesor |
DNES JEŠTĚ ZAPADÁ SLUNCE NAD ATLANTIDOU | Amferes |
I CHYTRÁK SE SPÁLÍ | Sluha Turusinové |
RICHARD III. | Arcibiskup z Yorku (Thomas Rotheram) |
AŽ SE OZVE BARCELONA | Fish |
MNOHO POVYKU PRO NIC | Mnich |
NÁMLUVY PELOPOVY | Druhý soudce |
OPTIMISTICKÁ TRAGÉDIE | 1. námořník |
ZLATÝ KOČÁR | Ivan Jermolajevič Galancev, předseda kolchozů |
ŽEBRÁCKÁ OPERA | Žebrák |
DALSKABÁTY, HŘÍŠNÁ VES ANEB ZAPOMENUTÝ ČERT | JUDr. Belfegor, pekelný guvernér |
DNES JSEM SE ROZHODLA | Ramón |
HAMLET | Kněz |
NEPOKOJNÉ HODY SVATÉ KATEŘINY | 1. muž |
TISÍC SCHODŮ | Zábřeha |
ZAPADLÍ VLASTENCI | Podzimek, sedlák z Větrova |
CHLÉB, SÝR A LISTONOŠ | Bjando Sirakov, učitel v penzi |
KVĚTY A KOŘENY | Will Saunders, dělník |
SRPNOVÁ NEDĚLE | Venkovan z Písečné |
VASCŮV PŘÍBĚH | Tatík Trapu |
ZE ŽIVOTA HMYZU | Druhý drvoštěp |
BUBLINY | Gombos, advokát |
FIGAROVA SVATBA | Antonio, zámecký zahradník, Zuzančin strýc a Fanynčin otec |
JAN HUS | Michal z Českého Brodu, prokurátor pražského arcibiskupství v Římě |
OHNIVÝ MOST | Jampolskij, lékař |
OTHELLO | Graziano, Brabanziův bratr |
CHTĚL BYCH SE VRÁTIT | Peter Niels, hlídač |
MĚŠŤÁCI | Stařeček |
NEJVĚTŠÍ Z PIEROTŮ | Giacomo, starý komediant |
PODIVÍN | Alexandr, ruský emigrant |
SEN NOCI SVATOJANSKÉ | Egeus, otec Hermiin |
HOŘE Z ROZUMU | Kníže Tugouchovskij |
OIDIPUS VLADAŘ | Pastýř, sluha Laiův |
PRAŽSKÝ FLAMENDR | Vavřinec Jelínek, sladovnický mistr u Sýkory |
SELSKÁ LÁSKA | Strýček Jakub |
BOLESLAV I. | Bečka, lech |
DÁMY A HUSAŘI | Remba |
DRAMA ČTYŘ CHUDÝCH STĚN | Dr. Houška, lékař |
ZLÝ JELEN | Myslibor, polesný a svobodný myslivec |
CYRANO Z BERGERACU | Dlouhoprsťák |
JAN ROHÁČ | Aleš Vřešťovský z Riesenburku, správce království českého |
NAŠI FURIANTI | Petr Dubský, Filipův otec, výměnkář |
NOSITELÉ ŘÁDU | Josef Vokoun, havíř dolu Salma-Mír |
OBRNĚNÝ VLAK 14-69 | Mužik, přivádějící zajatého Američana Druhý Znobovův pomocník |
PRAHA ZŮSTANE MÁ | Skořepa, politický vězeň, chodbař |
HORKÁ KAŠE | Šouda |
JAN ROHÁČ | Aleš Vřešťovský z Riesenburku, správce království českého |
LES | Ivan Petrovič Vosmibratov, kupec - dřevař |
MATKA | Starý pán |
RADÚZ A MAHULENA | Vratko, dřevorubař |
ZLATÁ SRDCE | Kotulica, sedlák |
CESTA PRŮKOPNÍKŮ | Maxim Fedosejevič Butorin, starý horník |
DUCHCOVSKÝ VIADUKT | Rybycar, starší četník |
KALINOVÝ HÁJ | Archip Gerasimovič Bakulenko, zástupce předsedy kolchozu |
LIDÉ, BDĚTE! | Táta Skořepa, chodbař na Pankráci |
MARYŠA | Lízal, sedlák |
OMYL INŽENÝRA MATULY | František Pjontek, okresní tajemník strany |
OTEC | Křivda, řečený doktor Smetana |
PATRONI BEZ SVATOZÁŘE | Antonín Klimeš, dělník |
REVIZOR | Osip, jeho sluha |
V ZEMI JITŘNÍ SVĚŽESTI | Tchaj Chva, rolník |
VOJNARKA | Drtina, muzikant |
ZDRAVÝ NEMOCNÝ | Pan Fleurant, lékárník |
DÍVKA S BÍLÝMI VLASY | Čao, pachtýř |
DUCHCOVSKÝ VIADUKT | Rybycar, starší četník |
JAK SE VÁM LÍBÍ | Dvojctihodný pan Oliver Kazipísmo, venkovský farář |
JANOŠÍK | Druhý sedlák Soused Druhý soudce |
KALINOVÝ HÁJ | Archip Gerasimovič Bakulenko, zástupce předsedy kolchozu |
KANDIDÁT STRANY | Nikolaj Ivanovič Kasatkin, vedoucí racionalizačního oddělení |
OTEC | Křivda, řečený doktor Smetana |
PATNÁCTÝ BŘEZEN | Rotmistr Pelikán |
REVIZOR | Osip, jeho sluha |
SLÁVA BUDOUCNOSTI | Jan Mareček, vedoucí závodní restaurace |
SLAVÍK A PŘEHRADA (ČÍŠE RADOSTI) | Kolchozníci a kolchoznice |
VOJNARKA | Drtina, muzikant |
VSTANOU NOVÍ BOJOVNÍCI | Děkan |
ŽIŽKA (HODINA PŘEDJITŘNÍ) | Macuta |
BALLADYNA | Kancléř Wawel, letopisec |
JAK SE VÁM LÍBÍ | Dvojctihodný pan Oliver Kazipísmo, venkovský farář |
JANOŠÍK | Druhý sedlák Soused Druhý soudce |
KUTNOHORŠTÍ HAVÍŘI | Prokop Kroupa, obecní starší |
SLÁVA BUDOUCNOSTI | Jan Mareček, vedoucí závodní restaurace |
SOMOV A TI DRUZÍ | Silantěv |
VOJNARKA | Drtina, muzikant |
VSTANOU NOVÍ BOJOVNÍCI | Děkan |
ŽIVNOST PANÍ WARRENOVÉ | Rektor Samuel Gardner |
ŽIŽKA (HODINA PŘEDJITŘNÍ) | Macuta Jan Příbram |
BALLADYNA | Kancléř Wawel, letopisec |
GRANDHOTEL NEVADA | Dr. Schumann |
OSTŘÍ MEČE | Otec Lorenz |
PEVNOST (BAŠTA) | Další horníci Další dobrovolníci Další partyzáni |
RUSKÁ OTÁZKA | Kessler, vydavatel |
SLOVANSKÉ NEBE | Veles, bůh stád |
VELKÁ TAVBA | Vrátný |
VELKÝ ČLOVĚK PRO MALÉ ZÁLEŽITOSTI | Telembrecki |
ZRCADLO | Karel, otec |
ŽIVNOST PANÍ WARRENOVÉ | Rektor Samuel Gardner |
BEZE SVĚDKŮ | Policejní lékař |
RUSKÁ OTÁZKA | Kessler, vydavatel |
SLOVANSKÉ NEBE | Veles, bůh stád |
TALENTY A CTITELÉ | Gavrilo Petrovič Migajev, divadelní podnikatel |
TARTUFFE | Policejní úředník |
TŘI SESTRY | Ferapont, sluha na městském úřadě |
GENERÁL KAČALOV | Váňa, bývalý Kačalovův sluha |
LIŠÁK PSEUDOLUS | Simo, athénský stařec |
LUCERNA | Zima, šumař |
MILIONOVÝ MARCO | Kněz vyznání Konfuciova |
NEPŘÁTELÉ | Poručik |
PANÍ MINISTROVÁ | Rista Todorović, obchodník s kůžemi |
SE SRDCEM DIVNO HRÁT | Mistr Bridaine, farář |
SVĚT BEZ NENÁVISTI | Ředitel policejního vězení |
TALENTY A CTITELÉ | Gavrilo Petrovič Migajev, divadelní podnikatel |
TŘETÍ ZVONĚNÍ | Kaštyl |
VÍTĚZNÁ NOC | Starý dělník |
VYSNĚNÁ | Ředitel hotelu |
Fotografie - Sezóna:
KONEC VŠE NAPRAVÍ
Vlasta Vlasáková (Hraběnka, matka Bertramova), František Benoni (Rinaldo, správce), Karel Vochoč (Lavache, šašek)
Foto: František Krasl
Vlasta Vlasáková (Hraběnka, matka Bertramova), František Benoni (Rinaldo, správce), Karel Vochoč (Lavache, šašek)
Foto: František Krasl
ZAPADLÍ VLASTENCI
Jan Sládek, Jaroslav Šára (Florián Škmořil, zpěvák při chrámu sv. Václava v Pozdětíně), Přemysl Matoušek (Hádek, kantor ve Větrově), Osvald Albín (Dolejš, kostelník), František Benoni (Podzimek, sedlák z Větrova), Naděžda Letenská (Emka Žaláková, jejich snacha), Bořivoj Navrátil (Karel Čermák, učitelský pomocník), Antonín Brož (Václav Čížek, kantor v Pozdětíně), Miloslav Holub (Prokop Stehlík, farář v Pozdětíně), Dagmar (Dáša) Veselá (Bára, jeho žena), Táňa Hodanová (Tóna, jeho žena), Karla Genttnerová (Žaláková, jeho žena), Alois Müller (Češka, sedlák z Lánů)
Foto: František Krasl
Jan Sládek, Jaroslav Šára (Florián Škmořil, zpěvák při chrámu sv. Václava v Pozdětíně), Přemysl Matoušek (Hádek, kantor ve Větrově), Osvald Albín (Dolejš, kostelník), František Benoni (Podzimek, sedlák z Větrova), Naděžda Letenská (Emka Žaláková, jejich snacha), Bořivoj Navrátil (Karel Čermák, učitelský pomocník), Antonín Brož (Václav Čížek, kantor v Pozdětíně), Miloslav Holub (Prokop Stehlík, farář v Pozdětíně), Dagmar (Dáša) Veselá (Bára, jeho žena), Táňa Hodanová (Tóna, jeho žena), Karla Genttnerová (Žaláková, jeho žena), Alois Müller (Češka, sedlák z Lánů)
Foto: František Krasl
HORKÁ KAŠE
František Benoni (Šouda), Antonín Tázlar (Pávek), Ilja Prachař (Klučina), Radim Koval (Šára, předseda závodní organizace strany), Vladislav Dražďák (Balán), Jiří Zvěřina (František Karas, úderník závodu "Mechana"), Miroslav Polach (Mirek Vacín, nováček v dílně), Jana Kalášková (Hanka, vedoucí brigády), Lola (Aloisie) Skrbková (Koťátková, uklízečka), Dagmar (Dáša) Veselá (Marie Holubová, údernice závodu "Zeta")
Foto: Jarmila Podbierová
František Benoni (Šouda), Antonín Tázlar (Pávek), Ilja Prachař (Klučina), Radim Koval (Šára, předseda závodní organizace strany), Vladislav Dražďák (Balán), Jiří Zvěřina (František Karas, úderník závodu "Mechana"), Miroslav Polach (Mirek Vacín, nováček v dílně), Jana Kalášková (Hanka, vedoucí brigády), Lola (Aloisie) Skrbková (Koťátková, uklízečka), Dagmar (Dáša) Veselá (Marie Holubová, údernice závodu "Zeta")
Foto: Jarmila Podbierová
JAN ROHÁČ
Miloslav Doležel (Jan Velvar, konšel Starého města Pražského), František Benoni (Aleš Vřešťovský z Riesenburku, správce království českého), Jan Matýsek (Jan Čapek ze Sán, hejtman polní obce Sirotčí), Jiří Holý (Hynce Ptáček z Pirkštejna), Vilém Pfeiffer (Kněz Prokop Holý, správce polní obce Táborské), Miloslav Holub (Jan Roháč z Dubé, hejtman Táborský)
Foto: Jarmila Podbierová
Miloslav Doležel (Jan Velvar, konšel Starého města Pražského), František Benoni (Aleš Vřešťovský z Riesenburku, správce království českého), Jan Matýsek (Jan Čapek ze Sán, hejtman polní obce Sirotčí), Jiří Holý (Hynce Ptáček z Pirkštejna), Vilém Pfeiffer (Kněz Prokop Holý, správce polní obce Táborské), Miloslav Holub (Jan Roháč z Dubé, hejtman Táborský)
Foto: Jarmila Podbierová
JAN ROHÁČ
František Benoni (Aleš Vřešťovský z Riesenburku, správce království českého)
Foto: Jarmila Podbierová
František Benoni (Aleš Vřešťovský z Riesenburku, správce království českého)
Foto: Jarmila Podbierová
LES
Jiří Roll (Gennadij - Nešťastlivec), František Benoni (Ivan Petrovič Vosmibratov, kupec - dřevař)
Foto: archiv
Jiří Roll (Gennadij - Nešťastlivec), František Benoni (Ivan Petrovič Vosmibratov, kupec - dřevař)
Foto: archiv
LES
František Benoni (Ivan Petrovič Vosmibratov, kupec - dřevař), Jiřina Froňková (Aksiuja Danilovna, její vzdálená příbuzná), Miroslav Olejníček (Petr, jeho syn), Osvald Albín (Arkadij - Šťastlivec), Jiří Roll (Gennadij - Nešťastlivec), Jan Matýsek (Karp, lokaj Gurmyžské), Jiří Myron (Eugen Apollonovič Milonov, UvarKirillovič Bodajev, Kavalerista v.v. - bohatí sousedé statkářky Guzmyzské), Jaroslav Nedvěd (Alexej Sergejevič Bulanov, nedostudovaný gymnasista), Táňa Hodanová (Raisa Pavlovna Gurmyžskaja, bohatá statkářka), Karel Lupínek (Eugen Apollonovič Milonov, UvarKirillovič Bodajev, Kavalerista v.v. - bohatí sousedé statkářky Guzmyzské)
Foto: Jarmila Podbierová
František Benoni (Ivan Petrovič Vosmibratov, kupec - dřevař), Jiřina Froňková (Aksiuja Danilovna, její vzdálená příbuzná), Miroslav Olejníček (Petr, jeho syn), Osvald Albín (Arkadij - Šťastlivec), Jiří Roll (Gennadij - Nešťastlivec), Jan Matýsek (Karp, lokaj Gurmyžské), Jiří Myron (Eugen Apollonovič Milonov, UvarKirillovič Bodajev, Kavalerista v.v. - bohatí sousedé statkářky Guzmyzské), Jaroslav Nedvěd (Alexej Sergejevič Bulanov, nedostudovaný gymnasista), Táňa Hodanová (Raisa Pavlovna Gurmyžskaja, bohatá statkářka), Karel Lupínek (Eugen Apollonovič Milonov, UvarKirillovič Bodajev, Kavalerista v.v. - bohatí sousedé statkářky Guzmyzské)
Foto: Jarmila Podbierová
CESTA PRŮKOPNÍKŮ
Vladislav Dražďák (Vasil, razič-překopář, jejich další syn), Jiřina Froňková (Nastěnka, narážečka), Anna Kratochvílová (Olga Samsonovna, jeho žena), František Benoni (Maxim Fedosejevič Butorin, starý horník)
Foto: Jarmila Podbierová
Vladislav Dražďák (Vasil, razič-překopář, jejich další syn), Jiřina Froňková (Nastěnka, narážečka), Anna Kratochvílová (Olga Samsonovna, jeho žena), František Benoni (Maxim Fedosejevič Butorin, starý horník)
Foto: Jarmila Podbierová
CESTA PRŮKOPNÍKŮ
Miloslav Doležel (Michal Gajnutdinov, vrtač), Jiřina Froňková (Nastěnka, narážečka), Anna Kratochvílová (Olga Samsonovna, jeho žena), Jana Ebertová (Věra Ščadnychová, inženýrka geologie), Jaroslav Šára (Pavel Timofejevič Jastrebov, vrtač v Iljově brigádě), Naděžda Letenská (Malaša Kuzovkovová, strojvůdkyně elektrické lokomotivy), Radim Koval (Ilja, razič-překopář, jejich syn), Vilém Pfeiffer (Alexandr Jegorovič Jefimuškin, sekretář stranické organizace dolu), Vladislav Dražďák (Vasil, razič-překopář, jejich další syn), František Benoni (Maxim Fedosejevič Butorin, starý horník), Vladimír Seeman (Tajemník ředitele)
Foto: Jarmila Podbierová
Miloslav Doležel (Michal Gajnutdinov, vrtač), Jiřina Froňková (Nastěnka, narážečka), Anna Kratochvílová (Olga Samsonovna, jeho žena), Jana Ebertová (Věra Ščadnychová, inženýrka geologie), Jaroslav Šára (Pavel Timofejevič Jastrebov, vrtač v Iljově brigádě), Naděžda Letenská (Malaša Kuzovkovová, strojvůdkyně elektrické lokomotivy), Radim Koval (Ilja, razič-překopář, jejich syn), Vilém Pfeiffer (Alexandr Jegorovič Jefimuškin, sekretář stranické organizace dolu), Vladislav Dražďák (Vasil, razič-překopář, jejich další syn), František Benoni (Maxim Fedosejevič Butorin, starý horník), Vladimír Seeman (Tajemník ředitele)
Foto: Jarmila Podbierová
CESTA PRŮKOPNÍKŮ
František Benoni (Maxim Fedosejevič Butorin, starý horník), Anna Kratochvílová (Olga Samsonovna, jeho žena)
Foto: Jarmila Podbierová
František Benoni (Maxim Fedosejevič Butorin, starý horník), Anna Kratochvílová (Olga Samsonovna, jeho žena)
Foto: Jarmila Podbierová
MARYŠA
Lola (Aloisie) Skrbková (Strouhalka, Maryšina teta), František Benoni (Lízal, sedlák), Jana Ebertová (Maryša)
Foto: Jarmila Podbierová
Lola (Aloisie) Skrbková (Strouhalka, Maryšina teta), František Benoni (Lízal, sedlák), Jana Ebertová (Maryša)
Foto: Jarmila Podbierová
V ZEMI JITŘNÍ SVĚŽESTI
Vilém Pfeiffer (Pak Tar, kotlář), Jaroslav Šára (Stařec, nezaměstnaný přístavní dělník), František Benoni (Tchaj Chva, rolník), Radim Koval (Kim Yn Čen, jeden z vůdců místní organizace Strany Práce)
Foto: archiv
Vilém Pfeiffer (Pak Tar, kotlář), Jaroslav Šára (Stařec, nezaměstnaný přístavní dělník), František Benoni (Tchaj Chva, rolník), Radim Koval (Kim Yn Čen, jeden z vůdců místní organizace Strany Práce)
Foto: archiv
KANDIDÁT STRANY
František Benoni (Nikolaj Ivanovič Kasatkin, vedoucí racionalizačního oddělení), Jiří Roll (Anatolij Akimovič Vostrjakov, přítel Nikolajův)
Foto: Jarmila Podbierová
František Benoni (Nikolaj Ivanovič Kasatkin, vedoucí racionalizačního oddělení), Jiří Roll (Anatolij Akimovič Vostrjakov, přítel Nikolajův)
Foto: Jarmila Podbierová
VOJNARKA
Osvald Albín (Jakub Vojnar, jeho strýc a poručník), Anna Kratochvílová (Madlena Vojnarová, selka), Miroslav Polach (Martin, pohůnek u Vojnarů), Rudolf Hurich (Jan Hruška, zpěvák), Jiří Duras (Brožek, muzikant), František Benoni (Drtina, muzikant)
Foto: archiv
Osvald Albín (Jakub Vojnar, jeho strýc a poručník), Anna Kratochvílová (Madlena Vojnarová, selka), Miroslav Polach (Martin, pohůnek u Vojnarů), Rudolf Hurich (Jan Hruška, zpěvák), Jiří Duras (Brožek, muzikant), František Benoni (Drtina, muzikant)
Foto: archiv